KUMAŞ DUVAR PANOSU

-

Kumaş duvar panolarını pek çok dekorasyon dergisinde görmek mümkün. Panolar istenilen her yere monte edilebilir. Odanın temasına göre istediğiniz kumaşı seçin ve yapmaya başlayın.Pano yapımının bazı püf noktaları var. Detaylar için tık tık:

Pano için hafif olması sebebiyle yalıtım malzemesi olarak sert bir strafor seçtim. Boyu 1.5 metre, eni 50 cm. Strafora kumaşı katlarken tutturmak için zımba kullandım ama gördüm ki strafor, teli atıyor, tutmuyor bu yüzden yapıştırıcı kullanmak zorunda kaldım.Kumaşı strafora yerleştirmeden önce ütüledim. Yapıştırma işlemi bittikten sonra kapladığım kumaşın aynısından iki küçük şerit kesip arkasına iki yandan yapıştırdım ve duvara çaktığım iki çiviye taktım.

Pano yapımında, hafif olmasını sağlamak için yağlı boya tabloları için hazırlanan tuvalleri de örnek alabilirsiniz. Hacimli durması için kalın çıtalar seçin ve yapıştırın, kumaşı çerçeveye gerin ve zımbalayın, işte bu kadar:)

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

14 yorum gelmiş

  1. Fadis

    peerfelix, evet yaptığınız işlerde gördüm sanırım bir mutfak önlüğüydü ve harikaydı. Bence desenler çok güzel ve çeşitli, keşke her kumaş mağazasından temin edebilsek bu gibi kumaşları (hem dokusu hem de deseni açısından). Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın