15 yorum gelmiş

 1. nrhnmrl

  neduk diyor ki;Estafurullah.Sizden ricam var.Bu işi kendi kendime öğrenebileceğim bir site var mı nette?

  bildiğim kadarıyla yok neduk abla ama ben size yardımcı olabilirim elimden geldiğincene yapmak istediğinize karar verirseniz :=)

 2. nrhnmrl

  Alçılama kısmını beceremezsem diyorum.

  nalburdan eşit miktarda alacağınız geç donan ve çabuk donan alçıyı bir güzel karıştırıp üstüne tutkalı döküp kek kıvamında bir alçı hazırlıyorsunuz yaptığınız folyonun arkasından bir uzun bıçak (kahvaltı bıçağı iyi oluyor)yardımıyla her yerine koyup düzeltiyorsunuz ve üstünü tek kat peçete ile düzgünce kapatıyorsunuz o iyice donup kuruyunca diğer silme mürekkepleme ve vernikleme işlerine geçiyorsunuz yine yardımcı olurum.

 3. nrhnmrl

  neduk diyor ki;İşte onu yaparken deseni ezer miyim diye endişeleniyorum.

  yok neduk abla hiç bişeycik olmaz o kadar yumuşak bir şey değilki mutfak folyosu olsa neyse ama bu biraz daha sert 0.8 lik folyo sen neyi kaplayacağına nasıl bir desen yapacağına karar ver kalıbını al folyoyu cetvelle düzelt buna ütüleme deniliyor sonra deseni folyoya yapıştır ve bitmiş tükenmezle düz bir zeminde deseni çiz :=)

 4. nrhnmrl

  Başlangıç için küçük bir şey iyidir değil mi?

  evet neduk abla mesela küçük bir kutu ile işebaşlayabilirsiniz.desn için ismekin ücretsiz model kitapları var onlardan indirip beğendiğinizi seçebilirsiniz :=)

 5. Sibella

  Yine güzel bir çalışma eline sağlık nurhan :)Neduk abla karışmak gibi olmasın ama fikir olarak söylemek istedim, alçı eğer zor gelirse sıck silikonla da doldurabilirsin, biz öyle yapardık :) Mesela burdaki çalışmamda da olduğu gibi..

 6. nrhnmrl

  yenihayat54 teşekkür ederim sabır sabır ya sabır şarkısı eşliğinde yapıyorum zaten :=)

  saatoniki diyor ki;nrhnmrl :)

  saat12:)teşekkürler sibel

  alçı eğer zor gelirse sıck silikonla da doldurabilirsin, biz öyle yapardık :)

  ben denemedim bilmiyorum ama sibel yapmış güzelde olmuş bozulup çıkmıyorsa olabilir tabii birse fiyat durumuna bakmak gerekebilir eğer çok şey yapılacaksa :=)

 7. nrhnmrl

  Buna ne diyorsunuz?Bakır,altın renginde folya da satılıyor mu?

  sarı folyoda var bakırda var satılıyor neduk abla böyle bir tablo için mi yoksa ben küçük bir kutuyla başla derim ama tabii ki sen bilirsin. Bu arada o ortadakini kadın gibi gördüm ama gözlerim beni yanıltmış olabilir mi :=)

  asyayaren diyor ki;nurhan abla muhteşem olmuş ellerine sağlık…..

  dilekcim sağol canım iyisindir umarım :=)

 8. nrhnmrl

  neduk diyor ki;Yok yok bunu nasıl yapayım? Folyoları farklı renkte görünce merak ettim var mı diye.

  tamm kızma neduk abla :=) sen başla alimallah o neyki alasını yaparsın inşallah :=)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...