Salı, Ekim 25, 2016
Kurdele Nakışı-Güllü Örtü 1

Kurdele Nakışı-Güllü Örtü 1

34

bu örtüyü geçen hafta bitirdim ve çok severek yaptım.Kurdelelerle uğraşmak inanılmaz zevkli arkadaşlar.. dalları sap işi, fiyonk bölümünü hristo teğeli yaptım.Gülün yaprakları ise organze ve ipek kurdeleden.16 veya 14cm’den kesilip, kenarları üçgen katlandıktan sonra teğel alınıp, büzülerek tek tek monte ediliyor.Yapraklar balık sırtı, örtünün kenarları ise antika.

34 YORUMLAR

  1. ne kadar düzgün,hoş,güzel,zor görünüyor öyle :)) yapamayacağım işlerden biri galiba :)))

  2. elifcim, sevgili figen, farfinim, sevgili bulbille, mavim, güneşe doğru, aslımavi çok teşekkür ederim, güzel yorumlarınız için.

  3. gönüldenele, havva, aseneyağmur çek teşekkür ederim, beğenmenize çok sevindim.Maviciğim ikinci güllü örtüden önce bir kurdele nakışı örtü daha paylaşmak istiyorum.Aslında 2güllü örtümde bitti.Bunları sanırım kızıma saklıycam.

  4. çok güzel olmuş emeğinize sağlık…bende bu yıl kurdele nakışı kursuna başladım ama sağlık sorunlarından devam edemedim:( uzun bir süre daha burada yapmış olduklarınıza bakarak, iç geçirerek yetineceğiz galiba:)…

  5. incili kız çok teşekkür ederim.dna harikası seni bulduğuma çok sevindim, 1omarifette göremeyince bloğuna baktım geçen gün, acaba oraya bişey ekliyor musun diye.Umarım sağlıkla ilgili çok önemli bir problem yoktur, biran önce iyileşirsin, seni ve yaptıklarını yeniden görmeyi çok isterim.

  6. o zaman yeniden merhaba diyeyim sizlere:)yorumunu görünce çok mutlu oldum…özlenmek güzel bir duygu…tşkler:) evet uzun bir süredir pek ilgilenemedim malüm oğlum okula başladı onunla ilgilenmekten pek fırsatım kalmadı,boşladım biraz…10 marifete girmek istediğimde şifremi hatırlayamıyordum,ilk fırsatta mesaj çektim sağolsun ilgilendiler ve yine sizlerle birlikteyim:)sağlık sorunuma gelince belimden rahatsız olduğum için uzun süre oturamıyorum o yüzden kursa devam edemedim:( başka bahara kısmetse;)sizleri görmek çok mutlu etti beni…sıksık görüşmek dileği ile:)… sevgilerle…

  7. mavicim bu kumaşın adını bilmiyorum(çok ayıp değil mi) Cumartesi günü hocaya sorayım. Pırıltılı bir kumaş,çok güzel aslında, yakından fotoğrafını çekmeye çalışayım.dnaharikası oğlan okuldayken bişeyler yaparsın vakit bulursun, çok sevindim.

  8. bayramını kutlamaya gelmesem kumaşı göremiycektim ablacım:Dgerçekten yaptıgın işi gösteren bi kumaşmış sevdiklerinizle beraber nice bayramlar dilerim öpt ablacım