Cuma, Ekim 21, 2016
Kuş Tüylü Sade ve Şık Avize

Kuş Tüylü Sade ve Şık Avize

7

Tüylü sade ve şık bır avizeye ne dersiniz?

Yapılışı çok basit:Gerekli malzemeler sadece biraz kuş tüyü lambalar için kullanılan (ışık geçiren) karton ve 2 adet çember (tel).Kartonu çemberlerin etrafına dikkatlice yerleştirdikten sonra kartonun iki ucunu birbirine yapıştırarak kova şeklini almasını sağlayın. (aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü şekilde):Lambanın tüysüz üst kısmı

Daha sonra karton kova biçimi alan avizenin alt kısmına (yani çemberin etrafına) alabildiğine (ama mümkünse uzun ve büyük) kuş tüylerini aşağı sarkacak şekilde yapıştırınız.kuş tüylerinin kartonun alt kısmına yapıştırılmış hali:

En sonda kuş tüylü karton avizeyi çıplak ampule yavaşça yerleştirerek (ınce tellerın yardımıyla) bir birine bağlayın.Sonuç: sade ve şık bir avize evinize loş ve hoş bir ortam bahşedecektir.

7 YORUMLAR

  1. ÇOK GÜZEL. BENDE GÜZELLİİNE KAPILIP SATIN ALMIŞTIM AYNİSİNDEN AMA BİR İKİ AYA KALMADI KUŞ TÜYLERİ AŞIRI TOZLANDI. :( YIKAMA İMKANI OLMADIĞI İÇİN TÜYLERİ SÖKÜP YERİNE SUTAŞLARI VE DENİZ YILDIZLARIYLA SÜSLEMİŞTİM. TAVSİYE ETMİYORUM O YUZDEN EMEGINIZE YAZIK.

  2. mavisofra’nın yorumunu okuyunca düşündüm, turuncu fon içerisinde farklı renk ışıklar nasıl görünür acaba, mesela mavi (lacivert) ya da farklı pastel bir ton..