Çarşamba, Ekim 26, 2016
lavanta torbası bebiş

lavanta torbası bebiş

3

merhabalar arkadaşlar :)bu kız bebeği,lavanta torbası diye yapmıştım.yapılışı basit.yine herşeyi elimde diktim,iğneyle delmekten parmaklarım süzgeç gibi oldu.elimi yıkarken bile şırıl şırıl sular akıyor :P şaka bir yana,hakikaten parmaklarım acıyor artık.eşimde buna kayıtsız kalmadı,bugün bana dikiş makinesi almaya gitti :) onuda kullanabilmem için kursuna gideceğim tabi ki. neyse konumuza dönelim.. minik bir kaseyle çizip beyaz bir kumaşı kesip dikiyor ve içini elyaf dolduruyoruz. alttaki keseyide elde dikdörtgen,kare,yuvarlak farketmez,kafanın ensesine tutturuyoruz.süslemesi size kalmışş. bu kız bebeği lavanta torbası diye yapmıştım dedim ya, yeğenimin kıyafetlerinin arasına koyar diye abimin eşine götürmüştüm. oda ben onu saklayamam öyle,görünsün dedi banyosuna astı :) fikirlerinizi bekliyorum. saç yapacak başka ip bulamadım malesef :( sevgiyle kalın.

yeğenime
yeğenime

3 YORUMLAR

  1. öncelikle elleriniz için acil şifalar diliyorum çok güzel olmuş her zaman makina dikişi olmuyor bazen de el dikişinin de kullanıldığı yerler oluyor bu saç konusuna gelince be de sıkıntı çekiyorum malzeme olarak ne kullanılır acaba ben de bilmiyorumsevgilerimle

  2. öncelikle teşekkür ederim. saç için sanırsam sarı bebe yünü yada simli sakallı ip olabilir. ama olmayınca ewde,bizede uzak tuhafiye.. buna kaldık :)