mavi

-

Bu kutuyu annem için yaptım.Laf aramızda böyle işlere önce burun kıvırır,-işin mi yok? Der.Bu defa da öyle oldu.Boş yoğurt kovasına,elimdeki iplere şöyle bir bakıldı,baş çevrildi.Aldırmadım tabii.İşim bitti,eskilerin yoğurt kovas süslenip püslenip içi onun çok sevdiği kokulu sabunlarla doluncanur yüzüne benim o çok sevdiğim gülüşü yerleşti.Zaten her çaba,sevilenin yüzünde belireceko küçücük tebessüm için değil mi?

20 yorum gelmiş

 1. DenDenAk

  benim annemde yaptıklarıma burun kıvırır sonrada bana eşe dosta hediye için sipariş verirAynı renk ip bende de vardı, kızımın bebeğine manto ördüm

 2. bizimgibiler

  Aynı benim annemi tarif etmişsiniz:)))”Yoruluyorsun koca gün, eve gelince bari dinlen uğraşma bunlarla” der durur. Fakat şimdi yavaş yavaş o da heveslenmeye başladı halk eğitimin el sanatları kursunu araştırmış, oraya gidecek herhalde.Yoğurt kovasının geri dönüşümü süper olmuş, ellerinize sağlık.

 3. glin

  Anladığım kadarı ile anneler neredeyse seri üretim sonucu.Ama iyi ki hala hayatımızdalar,gönül hep var olsunlar istiyor.Allah cümlesine;sağlıklı,huzurlu,uzun ömürler versin.Beğenileriniz için teşekkür ederim.

  Her anneye bir geri dönüşüm yoğurt kovası kampanyası

  mı yapsak?

 4. glin

  Haklısın Figen.Ben çanta,diz örtüsü ve tabii paspas yapımında ve bu kaplama işlerimde kullandım.Sadece kedilerden örmemeye inat ettim (nedendir bilinmez).

 5. celebi74

  ya bak geçen günde böyle bir kovayı attım geri aldım attım geri aldımben attım annem geri aldı en sonunda sanırım kardeş attı .. :))keşke annem için bir kutu yapsaymışım.. ilaçlarını koyardı ya bu günlerde aklım durduuu !kafa çalıştıramıyorum.. hem kutuyu atıyorum hemde anneme ilaçlarını koymak için kutu arıyorum.. çok alemim ben vesselam..

 6. efelerinefesi

  sevgili glin eline saglık çok güzel anneciğinde iyi günlerde kullansın.şu sarma işini nasıl yaptıgını söylersen benim gibi bir beceri özürlüde yapabilir belki:)))

 7. glin

  bu tam da beceri özürlülerin yapacağı bir iş efelerinefesi.az emek,çok beğeni sınıfından bir model.Şöyleki;yoğurt kovasının tabanını dik kenarlarla birleştiği çizgiden bir falçata yardımı ile kedip çıkarıyorsunuz.eldeki silindiri iple bir güzel sarıyorsunuz.tabanında ortasından bir küçük daire çıkarıp,o delikten ipinizi geçirip sarıyorsunuz.delik zaten iple kapanıyor işiniz biterken.sonra tabanla gövdeyi dikerek birleştiriyorsunuz.herkes yapabilirmiş değil mi?kolay gelsin demiyorum,zaten öyle olacak.hadi bakalım,bekliyoruz :)

 8. glin

  Yeni yılda küçücük bir hatırlatma.Lösev 2.el ürünleride bağış olarak kabul ediyor.Yurtiçi kargo şirketiyle anlaşma gereği olarak çok az bir ücret karşılığı evdeki dolaplarınızıda,gönlünüzüde hafifletebilirsiniz.MUTLU,SAĞLIK BİR YIL DİLEKLERİMLE.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...