Salı, Ekim 25, 2016
Melekler beyaz giyer

Melekler beyaz giyer

44

dikiş
Yine kuzuma diktiğim bir elbise… Yaz bitmeden beyaz bir elbise dikmek istedim ve pazarda bu kumaşı gördüğümde hemen kuzumun elbisesi için diye düşünüp aldım :) Siyah puantiyeli beyaz bir elbise diktim ve altına çok önceden aldığım ve bir türlü kullanamaya kıyamadığım hazır fırfırı ekledim. Küçük bir parça kaldı eteğin bitiminde, onu da göğüs kısmına eklemeyi uygun buldum. Umarım beğenirsiniz :)

elbise
Kuzum evde benim ayakkabılarımla gezip takırtı yapmaya bayılır (muhtemelen tüm kız çocuklar böyledir :)) Fotoğrafını çekeyim dediğimde de hemen koşup ayakkabılarımı -belki de onun ayakkabılarını- giydi :) Benden çok o giymiştir o ayakkabıları kesinlikle…

44 YORUMLAR

 1. melekler yer yüzüne inmiş galiba . elbise muhteşem olmuş, hele küçük meleğin belgin doruk’u hatırlatan küçük hanfendi pozuna bayıdım.onun ayakkabının içinde kaybolan küçcücük ayaklarını yesinler, allah nazardan korusun çok güzel bir kuzun var :) ne kadar güzel bir duygudur kim bilir insanın kendi kuzusuna el emeğiyle bir şeyler yapması :) allah tüm kötülüklerden korusun bu meleği :)

 2. elbise harika olmuş ve bi tanecik tatlı kızınız yine onu çok keyifle giyiyor! bayıldım bayıldım, leyla’ya gösterdim o da bayıldı :)

 3. şenay bu elbise bana çocukluğuma dair çok güzel şeyler hatırlattı, nur içinde yatsın canım anneciğim ben henüz kızının yaşlarındayken bana kemik rengi üzeri sarı puantiyeli yaka ve etek uçları aynı renklerde elde örülmüş papatya dantelleriyle süslü bir elbise dikmişti üzerinede dantel kemik rengi bir hırka örmüştü ve başımada kumaş mine çiçeklerinden taç prenses olmuştum nasıl mutlu olmuştum :) kuzunun yüzünde de aynı mutluluk hep böyle mutlu olun inşallah

 4. Zulaltaaaannnn :) Bütün içtenliğinle yaptığına adım kadar emin olduğun o güzel dileklerin için çok çok teşekkür ederim güzelim :) Evet o kadar güzel bir duyguki ben dikerken sabırsızlıkla beklemesi, Anneciiiiimmm çok beğendim teşekkür ederim demesi herşeye bedel hakikaten :) Dünyalara değişmeyeceğim duygulardan biri …

 5. evimdeki mutluluklar alıp alıp evde herşeyi biriktirmenin güzelliği burda fırfır aylardır bir yerlerde bekliyordu demekki yeri ve zamanı geldi ve yerini buldu :) Teşekkür ederim beğenmenize sevindim :)

 6. Sevgili shane :) Beğenmeniz beni çok mutlu etti de Leylacık’ın canı çekmesin istemesin kuzuuuu :) İsterse ona da bir tane yapar yollarım hiç problem değil :)

 7. Goncacım duygulandım şimdi.. Allah Rahmet Eylesin canım, eski güzel günlere gitmişsin ne güzel de hatırladıkça üzülmemişsindir umarım… Ama kuzumun yüzündeki mutlulukla hatırlıyorsun o günleri ne güzel özel bir günü hatırlattıysam ne mutlu :)

 8. Meleğimmm sen de bir meleksin daha sende bir kuzu sayılırsıııın :) Gerçi annelerimiz için hep kuzuyuz da sen hakikaten de kuzuluktan çıkmamışsındır :) Adın da Melek zaten :) Sana giydirsem sana da yakışır herhalde :)
  Çok teşekkür ederim güzel yorumun için kara saçlım :)

 9. film ismi gibi olmuş başlığa bayıldım :) zaten senin fıstıkta film arrtisti gibi afiş pozu vermiş maşallah :D
  puantiyeli kumaşlara bayılyorum cicimsi bi havası oluyor birde fırfır eklemişsin daha bi cici olmuş ellerine sağlık güle güle giysin kuzun

 10. Sevgili xmadame çok fazla şey yapınca başlık bulmakta çok zorlanıyorum artık , aklıma da böyle birşey geldi tema beyaz olunca beğenmen çok güzel :)
  Puantiyeli kumaşlar çocuklara çok yakışıyor gerçekten de gördüğümde bu kumaşı kuzumun üzerinde hayal ettim hemen ve hayal gerçek oldu :)

 11. Melek kuzusu :) kuzusun işte diyorumya :) Ben kızıma hep kuzum derim bayılıyorum onu böyle çağırmaya, ayrı bir aidiyeti var benim için :) Sen de kuzusun, kuzular güzeldir büyüyüp koyun olacaksınız bizim gibi çirkinleşeceksiniz :D küçük kalın diyoruz dinlemiyorsunuz biz uyarıyoruz siz ister yapın ister yapmayın :)

 12. sevgili senayatilgan, bilirim yaparsınız da yollarsınız da :) sağolun varolun. anneannesi geldi yanımıza azıcık kalmaya, o da görüp pek beğendi, yapacak, renge bile karar verdiler :)

 13. aaay geç gördüm…
  yine harika bir elbise yine muhteşem modelimizin üzerinde…
  anne kız ikinize de nazar değmesin inşallah…
  kuzunun gözünden pırıltı senin ellerinden marifet eksik olmasın…koccaman öpüyorum ikinizi de…

 14. şenay hep güzel hatırlıyorum annemi boğazımda gitmeyen bir düğüm muhakkak var, içim burkulsada, erken gitsede öyle güzel yaşattı ki bana anne sevgisini. kuzunun gülen yüzü güzel şeyleri hatırlattı :)
  hatta bir ara bahsettiğim elbisenin resmini yükleyeyim bir tarayıcı bulabilirsem :))

 15. Goncacım biz çocuklarımızı erken bırakmayız umarım da boğazlarında düğüm olarak kalmayız… Oğğluşunla mutlu huzurlu günler uzun yıllar geçir inşallah… Elbiseyide ekle evet merak ettim doğrusu…

 16. Teşekkür Ederim Tuğbacım :) Anne-kız takımını uzun zamandır düşünüyorum da şöyle güzel birşey aklıma gelsin diye hep erteliyorum… Listenin önlerine almaya çalışayım… Yapacak çok şey var çooookkkk :)

 17. mel_87 çok teşekkür ederim :) Benden çok ayakkabısı var ama o yinede benimkileri topuklu olduğu için tercih ediyor. O konuda marifetim yetersiz kalıyor :)