Pazar, Ekim 23, 2016
Mini kazak ve zımbalı tunik ikilisi

Mini kazak ve zımbalı tunik ikilisi

18

zımbalı tunik
Merhaba arkadaşlar…. Uzun bir sipariş dikişinden sonra dün nihayet kendim için bir şey diktim ve bu nedenle uzun zamandır dikişlerimi göremiyorusunuzdur :) Fakat geldim bir yere gitmedim meraklanmayın :) Bu defa da mini bir kazak yapmak istedim kolları da kısa olan bir kazak… Fakat kolları kısa bir kazak biraz tezat oluşturduğu için, içine de bir şey giyme gerekliliği doğuyor. Kazağın ısıtması gerek ama kollar kısa kendi de kısaysa üşürsün :) Üşümemek için de içine bir şeyler giyilmeli ve bunun için de içine siyah kendinden desenli bir kumaşla tunik yaptım. Daha sonra tuniğe de zımba ile işleme yapmak istedim tunikte sadece kazağın içinde giyilmekten kurtulsun istedim. Daha fazla görsel için de bloguma beklerim herkesi :)
Bakalım beğenecek misiniz? :)

zımbalı tunik
Zımbalar iğneyle işlenebilir, bu sabah oturup bir yandan film izlerken bir yandan da onları işledim :) Asıl uzun süren o işlem oldu yoksa tunik gayet kolay basit bir tunik :) Zımbaları bir tarafa altın, bir tarafa gümüş renklerde işledim farklı dursun diye çok da güzel oldu :)

Bu da mini kazağım. Bel kısmı kısa, kolları da düşük omuz ve kısa olarak yaptım… Boyun kısmını da hiç kesmeden dışa doğru kıvırıp arkadan ince dikişlerle diktim, böylece yuvarlak bir boyun oldu kabarık bir hat var gibi durdu güzel oldu. Beli de hafif oval kestim dümdüz olsun istemedim.

Aşağıda da zımbaların renklerini görüyorsunuz omuz kısmını da apolet gibi işledim ve boynuma doğru bir şerit gibi uzattım işlemeleri. Başlangıçta daha büyük bir şekil yaparım diyordum ama o kadar zaman alıyor ki sıkıldım açıkçası, böyle kaldı :) Daha sade oldu iyi oldu galiba.

zımbalı tunik

18 YORUMLAR

 1. :) Büşracım teşekkür ederim canım :)
  :) mevebuse teşekkürler :)
  :) Berrincim çok sağol canım :)
  :) Duygucum teşekkür ederim sağol :)
  :) zecege çok sağolun :)
  Beğenmenize çok sevindim arkadaşlar :)

 2. :) Büşracım o zaman üretmeye başla kuzum kaçırma perileri bence :)
  :) Münürecim sağol canımmmm her yerde yetişiyorsun yorumlarınla sağol :)
  :) Bizdenayatvehobi :) teşekkürler evet giymezsek donarız vallahi :) Ben şaşırıyorum giymeyenlere Edirnenin soğuğu o açık koldan bir girer karşı taraftan çıkar delerek ciğerlerimi hiç gerek yok içten giyerim tuniğimi oohhhhh :)

 3. miscloys1997 :) teşekkür ederim kendime göre yapıyorum da ondandır :) Artık kendi vücudumu tanıyorum dike dike öğrendim ne giymem gerektiğini galiba :)