Minyatür Bardak

-

minyatür örnekleri
Sürahisinin hüsranla sonuçlanması bardağını yapmama engel olamadı. Tamamen can sıkıntısından… Hangi malzemeyi kullanarak, nasıl yaptığımı anlatmaya çalıştım; yaparken hem çok eğlendim hem de belki birinin işini görür dedim :)

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

5 yorum gelmiş

 1. kilpi

  Çok yaratıcı olmuş, hiç aklıma gelmezdi sigara filtresinden minyatür bardak yapmak. Elinize sağlık :)

 2. Mikropellet

  @Kilpi: Çok teşekkür ederim :) Kalemlerin saydam tarafından yapıldığında bardağın ağız kısmı haliyle düzgün bir bitirişe sahip olamıyor. Hele ben yaparsam hiç sahip olamaz :D Bu açıdan iyi oldu :)

  @Shane: Pek mutlu oldum :P Çok teşekkür ederim :)

 3. kilpi

  Evet öyle olunca zor oluyor, ben matkabın kesici ucuyla denemiştim, ama kesici dişli ısınıp plastiği erittiği için bardak da ilginç bir yaşam formuna dönüştü. Ama belki üzerine ince bir tabaka resin/100 kat vernik dökülüp düzeltilebilir? Denemedim ama. Bir de bazı tükenmez kalemlerin arkası şeffaf oluyor, çok yuvarlak olmayınca bardak olarak kullanmaya da müsaitler. Geçen gün annem 1,5 TL’ye 10 tane mi ne birbirinden dandik tükenmez kalem almış, dedim arkalarını atma ben bardak yapıcam. Minyatür de yapmıyorum, nerede kullanacağım bardakları bilmiyorum ama bulunsun. Odam böyle böyle çöplüğe döndü zaten :P
  Bir de şeffaf sert pipetler de kullanılabilir belki, direk kesebilirsin :)

Bir Cevap Yazın