Minyatur Calisma Odam

-
Calisma Odasi
Calisma Odasi

Yeni calismam , minyatur calisma odasi :) Bu sefer daha cok detay koydum icine ve daha iyi oldu gibi sanki. Daha fazla resim ve detayli bilgiye buradan ulasabilirsiniz.

30 yorum gelmiş

 1. zabun

  @abayulgen, başarılı çalışmalar yapıyorsunuz tebrik ederim. Yalnız “Boncukcu” gibi ne kadar minik bir iş çıkardığınızı merak edebilecek takipçiler için, fotoğraflarınıza karşılaştırma yapmamızı sağlayacak referans elemanlar (mesela; bir kibrit çöpü, metal 1YTL, cetvel gibi herkesin bildiği nesneler) eklemenizde fayda var.Ayrıca genele hitaben şunu söyleyeyim çekilen fotoğrafların kalitesi çok kötü. Cep telefonuyla bile çekiyor olsanız en azından çekeceğiniz nesnenin iyi ışık almasını sağlayabilirsiniz. Çekerken telefonu sabit tutmakta da büyük yarar var. Böylece fotoğrafta daha az gürültü olacaktır. Çok büyük çözünürlükteki resimleri yüklerseniz site oldukça küçük gösterebiliyor. Üstelik yüksek çözünürlüklü resimler fazla yer kaplıyor, aktarılması uzuyor. En iyisi “Microsoft Office Picture Manager” gibi hemen herkesin bilgisayarındaki bir programla çözünürlüğü ayarlamak. Resmin uzun kenarı 400 pikselden aşağı olmasın.

 2. asyayaren

  Gizli raflardan değil mi? Ya da ben öyle görüyorum :))

  yok yok bende öyle görüyorum embir ilk gözüme çarpanda o oldu zaten yoksa raf varda bizemi görünmez geliyo yine :DD

 3. Hosbulduk Nalan Ablacim:)Walla ben de ozlemistim..Yorumlar icin cok tesekkur ederim ben de zabun’a katiliyorum. Cekilen resimler kotu oluyor cogu zaman (benimkiler de dahil:)) benim cep telefonum ne yazikki cok iyi cekmiyor, fotograf makinami da caldiklari icin elimden ancak bu kadar gelebildi, boyu icin ise henuz son resmi cekmedim, yani bitmeden onceki en son halini o sekilde cekecegim..en yakin zamanda.Sevgilerimle,Asli Eratacwww.aslieratac.com

 4. sergun

  okulda jüriye maket yetiştirmek için sabahladığım günleri hatırladım. ah ah yanımda bir tane sizden olsaydı.. :)

 5. biltan

  Epeydir kimseye yorum yazmıyordum ama maketlerinizi görünce dayanamadım.Muhteşemler…..Bence yaratıcılık ve hobi olayında son nokta….ellerinize ve gözlerinize sağlık.Elimizdeki her malzemeyi değerlendirecek ve ortaya hiçbir yerde bulamayacağınız bir şeyi çıkarmak muhteşem…tek merak ettiğim biraz masraflı bir hobi gibi geldi.Öyle midir?

 6. saatoniki

  pes diyorum sayın biltan :) yav yeminle arkeolojik suallerimle kıvrım kıvrım kıvrandığım anlarda kulaklarınızı pek çınlattım.nerde acaba diye diye iki bin tane soru işaretim oldu..kaybolmayan biltan istiyoruz..özlemedik te diil tabii.

 7. biltan

  İnan bende özledim ….Hala çamaşır makine facian aklımda.Burdayım ben aslında ama pek bişi yapamaz oldum çocuklarla uğraşmaktan.Önümüzdeki günlerde yazı yollamaya da başlıcam hayırlısıyla.Bu arada arkeolojik konularla artık daha haşıneşir olacağım.Af çıktı ya bende döneyimde şu masterımı bi bitireyim artık dedim .Bakalım 2 çocukla nasıl olacak….Sorularıızı alayım bu arada…

 8. kondor

  Anam biltan üyesi gelmiş. bak bi kayıp daha seni saymamışım özür vallahi. Iııyk yandın sen. saat12 bayıltacak adam arıyodu. allah kolaylık versin ne diyim.bayülgenin çalışmaya gelince kıskanıyorsam adam değilim.benim minyatür hastalığım olduğunu ve yapamadığımı bilmeyen mi kalmış(zırıl zırıll öhüüh öhhüü hüüü.)

 9. biltan

  Ben hep burdaydım ama tembellerin kraliçesi olarak saklanıyordum:)))))))Aylardır hiçbir şey yapmayıp sadece size süper siteler ve işler buldum diyebilirim.Ben yapamıyorum bari siz yapın.

 10. sefa97

  (zırıl zırıll öhüüh öhhüü hüüü.)

  KIYAMAM AĞLAMA SUS…BAK, EMEKLİ OLACAAAAZ…BİZ DE YAPACAAAAAAAAZ…HA!HADİ SUS BAKİM…AL ŞUNU…SİL BURNUNU….BİLTAN, ARASIRA UĞRA…

 11. saatoniki

  soruları unuttum biltan :) ama hatırıma gelir gün içinde.şuan bir katalog demosu kontroldeyim azami tikkat o cenahta..hem ne unutacaz seni ? unutulacak insan mısın ? :)

 12. biltan

  ben masanın üstündeki o yarısı yenmiş crunch paketine takıldım nasıl bişi o ya ….küçücük nasıl oluyor da oluyor.?

 13. nalana

  En iyisi “Microsoft Office Picture Manager

  zabun bu programı nasıl yükleyeceğimi bana yazar mısın lütfen

 14. zabun

  @nalana,“Microsoft Office Picture Manager” hemen herkesin bilgisayarında kurulu olabileceğinden, ama insanların bunun farkında olmayabileceğinden yola çıkarak örnek olsun diye verdim. Lakin her bilgisayarda bu program olacak diye bir şart yok. Üstelik deneyimlerim bu programın resim kalitesini azda olsa bozduğunu gösterdi yinede resmi olduğu gibi göndermekten kesinlikle çok daha iyi. Örneğin ücretli bir program olan “ACDSee Photo Manager” bu resmi boyutlandırma ve kırpma işini “Microsoft Office Picture Manager”a oranla daha temiz yapıyor. Orta seviye kullanıcıların çoğunun bilgisayarında bu program bulunur. Ama bilgisayarınızda hiçbir program yoksa “XnView 1.95.3” programını indirip kullanabilirsiniz denedim gayet başarılı. Üstelik bedava ve fazla yer kaplamıyor (emeği geçen yazılımcıya teşekkürler). Aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=xnview&lid=3292İllaha “Microsoft Office Picture Manager” isterim diyen varsa konuyu biraz daha açalım.Bilgisayarınızda “office” kurulu ise büyük ihtimalle bu programda kuruludur. Çünkü program office (word, excel, powerpoint vs) paketinin içinde kuruluyor. office kurmayı düşünüyorsan şu linkihttp://www.pcnet.com.tr/forum/internet-ag-ve-guvenlik/143169-microsoft-office-picture-manager-gerekli.htmlokumak yararlı olabilir. kurduktan sonra Microsoft Office Picture Manager’la neyi nasıl yapacağınıhttp://office.microsoft.com/tr-tr/help/CH010344601055.aspxlinki anlatıyor.

 15. sesiber

  aslı harikasın, gerçekten özlemişiz çalışmalarını.crunch paketi ve gazeteleri ve diğer basılı evrakları fotokopiyle ya da digital ortamda mı küçülttün. Bakmalara kıyamadım, bak bak doyamadım, harikasın harika. Bu kadar emeğe eşinden bir fotoğraf makinası iste artık, taktikler için Sefaya başvurabilirsin. :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin