Minyatür Ev Yaptım…

-

Nohut oda, bakla salon mini mini bir ev yaptım. Üstelik cipimizde var köpeğimizde. Çok sevimli oldu sanki. İnşallah kendi evimizi de yapmak nasip olur bana. Hani yuvayı dişi kuş yaparmış ya:-) Kuş deyince evin çatıda kuşu eksik. Onu da kondurmalı bi ara. Kafiyeli mi oldu ne?Buyrun bloğuma:-)

21 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  ah ah ah…minyatür ev :))))en ciddi takıntılarımdandır….şöööyle bir minyatür ev yarışması başlatsa birileri de katılsak..hem gözümüz gönlümüz açılsa ne şahane olurduuu :)))))çok hoş olmuş ablam..ellerine sağlık….

 2. Avatar photo

  Figen abla, alya nurten torum, nazesen hepinize çok teşekkür ediyorum. beğenmenize çok sevindim. fikir de harikaymış. çok süper olur. yazıyı yazma meselesi nedir anlamadım. yeniyim henüz. yazı yazıldığı andan sonra mı başlıyor yarışma. alya nurten torum ablacım haklısın yine yaparım. zevkle yaparım :))

 3. Avatar photo

  hepinize teşekkür ediyorum. beğendiğiniz için.

  alya nurten torum diyor ki;evet canım yazı yayınlanınca bir ay filan süresi olur.o sürede yapan yayınlar.en çok tutulan birinci olur.

  teşekkürler cevap için. bir kişi bir den fazla yapabiliyor mu? sanki yetiştirebilecek mişim gibi:))

 4. Avatar photo

  03belinda teşekkür ederim cevap için ayrıca beğenmene sevindim. ben artık istesemde bırakamam mi. minyatür aşkı düştü içime bi kere. devamı gelecek tabi ki.daha başlamasın ama. çünkü zaman isteyen bi iş bu. ha diyince olmuyor ki :)) ayrıca başlamak için de bi şevk lazım.Figen abla bana da bi güç verir misin başlayabilmem için:))

 5. Avatar photo

  sarı meleğim,ben dağ başında yaşıyorum..burada aradığım hiç bir malzemeyi bulamıyorum…ama minyatür ev lafını daha duyar duymaz şöyle bi bakındım etrafıma..hiç uygun birşey yoktu…ama mutfak tezgahının üzerindeki boş peynir kutusu ne güne duruyordu?hemen aldım plastik peynir kutusunu….ve……..az kaldı…bitmek üzere…dış cephe boyasını da yapayım,ekleyeceğim siteye :)))ne demişler?azimle yola çıkan,dağlar aşarmış…gerçi tam olarak böyle demiyorlardı ama anladınız siz onu :)))))))))

 6. Avatar photo

  Figen ablacım çok teşekkür ediyorum. Valla sana ne diyim bilemiyorum. Ben başlamaya güç ararken sen bitirivermişsin. E becerikli kadının hali başka oluyor…mavi sofra teşekkür beğendiğin için. Resim konusunda haklısın. cep telefonuyla çektiğim için bulanık çıkıyor. enn kısa zamanda fotoğraf makinesi alıyorum inşallah. hangisi iyidir hiç anlamam. onu bi araştırıyım. bilen varsa yardımcı olsun bu garibe:))pinkly cim teşekkür ederim. evet yarışma var. minyatür ev yarışması. nazesen yazısını yazacaktı. ama akıbeti bilinmiyor:)) nerede bu kadın ayol :))aytacrafts teşekkürler sanada.beğenmenize sevindim hanımlar. benim gibi çiçeği burnunda bi blogcuyu mutlu ettiniz. Allah da sizi mutlu etsin. hepinizi seviyorum:))

Bir cevap yazın

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...