MinyatürLeriM ve minik sandalye yapılışı:)

-

uzun zamandır minyatürle uğraştığımı her yerde söylüyorum:))aslında bir çok şey yaptım.. ama beğenmeyip bozdum. sabırla devam ediyorum yapmaya. işte çalışmalarımdan bir kaçı.. önce bu sandalyeyi nasıl yaptığımı göstereyim.. umarım beğenirsiniz.tam vazgeçtiğim anda şu renkli ataçlar gözüme ilişti.. kıvırıp telle birleştirdim..

daha sonra strafordan yuvarlak bir parça kesip üzerine göre uydurdum:)

ve yuvarlak biçimde ördüğüm parçayı üzerine kılıf gibi geçirdim. bu sırada sandalyenin arkalığını da ataçları kıvırarak yaptım.

hepsini birlerştirdim sandalyemiz hazır:))

ve bir kaç tane daha minyatür çalışmam.. fotoğraf çerçevesini kiprit çöplerinden yaptım,içine de dergiden kestiğim minik bir fotoğraf yerleştirdim.

yerdeki güller seramik maceralarımdan kalma:))

bu minik yastığı da bir yerlerde kullanıcam bi bitirebilsem tamamen işlerimi:))

yapmış olduğum aynalı şifonyer ve üzerindeki minik ayrıntılar:))

daha banyomu tamamlayamadım. aslında bitti sayılır ama eksiklerim çokmuş.bu önceki hali.seramik hamurundan lavabo ve klozet. banyo inşaat halindeyken:)))

çok uzun bir yazı oldu farkındayım affediverin artık:((fikirlerinize değer veriyorum. tam bir minyatür hastası oldum. ama hep hayalkırıklığı yaşıyorum. belki yorumlarınızla güvenim geri gelir.. sizleri çok seviyorum:)))

31 yorum gelmiş

  1. çooook güzeller,sandalyeye bittim özellikle,şifonyeri yakındanda görsünler ama,ben görmüştüm çok güzeldi…Ellerine sağlık olsun canım benim:)

  2. bence minyatür, bir salgın hastalık :)))ben de bu ağır hastalardan biriyim :)))))ellerine sağlık ablammm…çok beğendim…

  3. hepsi çok güzel parçalar.bence hiç pes etme devam et.bende çoook çok seviyorum ama sizinde bildiğiniz gibi bu hastalık takıntı yapıyo ya takılırsam işimi gücümü bırakırım.bi şeye kendimi kaptırınca rüyalarıma bile giriyo:))onun için çocukların accık büyüümesini bekliyorum:)ama siz yaptıkçada heveslenmiyo değilim.siz yapın bende sonra sizdn kopya çekerim:))

  4. ayy teşekkür ederimm canlarım benim:))farfincim; şifonyeri sonradan beğenmedim pek. yayınlamadım. ama yayınlayım bari:)figen ablacım; ben de o ağır hatta ağrılı hastalıktan aldım nasibimi.. aklım fikrim minyatürde:)favoricim; Meryem kurban olsun sana:))güneşim ; sen bravo diyorsan bu iş tamamdır:))aslım mavim; çok teşekkür ederim:) yaptığım seramik hamurundan anca gül yapabildim:)dolunaycım; bi başlayınca bu işin içinden çıkılamıyor. bırakmak da olmuyor sanırım:))mavişim ; dön hadi …

  5. canısı kısırı bu akşam yaptım fenalardayım kulakların çınlıyo mu:))))))))))))))))))))mafolum şiştim.bugün cam filan sildik işte perde arkadaşım geldi bana çanta almış kocaman bende almıştım vs.böyle şeyler yarında halı filan sileriz sen naptın bitti mi

  6. soluk soluğa mı yazdın kızz bi nefes al gaari:)))))))))kulaklarım çınlıyoo sen miydin o:))))ben de çok fazla temizlik yaptım bugün. bitti sayılır. evsahibini aradık,mutfak tezgahım dökülüyodu.. onu yaptırcakmış:)))))))))))) çok sevindirik oldum:)))

  7. ay ben de şaşırdım. eşim adamı aradı koştur koştur geldi ,ölçtü falan yarın usta getircek eve.. uçtum mutluluktan. bugün boşu boşuna üzülmüşüm:))siz de söyleyin ev sahibinize:))

  8. ame o ağır hastalık durumu ne yazık ki şöyle ayrıntıları ile bir oda bitirmeden hafiflemiyor, yani bende öyle olmuştu ama hep aklın minyatürde olunca herşey bi anda başka birşeye döneşebiliyor, bence iyi durum yani:)

  9. kondorcum senin görmeni çok istedim özellikle:)bloğuna girip girip deliler gibi defalarca izledim yaptığın mutfağı,bahçeyi. bitirmişsin. sonuç harikaa.. sen de devamını getir mutlaka.. ama zor işmiş gerçekten. hemen bitmiyor da.. oda çok dağılıyor:))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...