Mobilya boyama – yatak odası takımı yenileme

-

Mobilya boyama
Odamızın asıl rengi buydu. Ama oda küçük ve mobiyalar koyu renk olunca insanda inanılmaz bir karamsarlık oluşturuyordu. Araştırmalarım sonucu Polisan antiaging x1 isimli boyanın yaptığı yenilikleri görünce koyuldum işe.. :)

Mobilya boyama
İlk kat boyandığında çıkan görüntü sonucu ne yaptım diyerek yıkılmıştım. Bu görüntüyü görünce inancım neredeyse tükeniyordu ama sabrettim :) İkinci kat boyada sanki her şey yerli yerine oturuyordu.

Mobilya boyama

Mobilya boyama

Mobilya boyama
Ve odamızın son hali :) Her yeri polisan x1 antiaging ile boyadıktan sonra sarı yaldızlı soba boyası ile şekillendirmeler yaptım. Ben sonuçtan çok memnunum. Üstelik zımparalamaya gerek kalmadan bu harika sonuca ulaştım. Yenilenecek bir mobilyanız varsa ihtiyacınız olan tek şey cesaret ve boya ;)
Dolabın cam olan bölmelerini ayna kestirip kapattıktan sonra odada çok daha ferah bir görüntü oluştu.
Büyük kısmı bitti sadece ince ayrıntılar kaldı ve ona rağmen ben yeni odamı çok sevdim. Bu ilk deneyimim olmasına rağmen iyi bir iş çıkardım.. Arkadaşlar sadece cesaret ;)

Mobilya boyama

Mobilya boyama

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

9 yorum gelmiş

 1. çok güzel olmuş elinize sağlık. Benimde mobilyalarım koyu renk, bir çılgınlık yapıp boyamak istiyorum ama hangi boyayı kullanacağım konusunda kararsızım. Bu boya kaplama mobilyalarda da işe yarar mı, vernik kullandınız mı, boyayı incelttiniz mi ve rulo mu kullandınız? Kusura bakmayın sorularım çok oldu ama tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum sevgiler

 2. manole

  azizenin renkleri arkadaşımızın sordugu soruları bende yinelemek istiyorum..şimdiden teşekkürler..harika bi iş çıkarmıssınız..bende cesaret var en kısa zamanda yapıcam..teşekkürler

 3. meervee85

  mobilyalarım cilalıydı fakat buna rağmen zımparalama işlemi yapmadım. polisan matrix antş aging x1 boyayı kullandım. boyayı inceltmeden direk uyguladım. vernik ihtiyacı yok gibi gözüktüğünden vernik yapmadım çünkü boya lake görünümü verdi. fakat şimdi boyanın rengini daha iyi korumak için vernik yapmayı düşünüyorum. ayrıca inanın tecrübem hiç yok :) bu ilk deneyimimdi, pişman değilim :)

 4. meervee85

  mobilyalarım cilalıydı fakat buna rağmen zımparalama işlemi yapmadım. polisan anti aging x1 boyayı kullandım. boyayı inceltmeden direk uyguladım. vernik ihtiyacı yok gibi gözüktüğünden vernik yapmadım çünkü boya lake görünümü verdi. fakat şimdi boyanın rengini daha iyi korumak için vernik yapmayı düşünüyorum. ayrıca inanın tecrübem hiç yok :) bu ilk deneyimimdi, pişman değilim :)

 5. meervee85

  fakat şunu belirtmeliyim ki mobilyalar cilalı olmasına ragmen çoook aşırı cilalı değildi. ince bir cilaydı. eğer mobilyanız aşırı cilalıysa ince bir zımparalama işlemi gerektirir diye düşünüyorum. boyayı küçük boy rulo ile yaptım, hem fırça izi derdi olmadı hemde daha kısa sürede daha pürüzsüz oldu. benim incelediklerimde boyanın her katının 24 saat kuruması beklenmişti fakat ben ilk akşam 2 saat arayla 2 kat yapıp o gece kurumaya bıraktım. ertesi sabah yine 2-3 saat aralıklarla 2 kat daha boyadım. kolay gelsin ;)

 6. güzel olmuş.cesaret edemiyorum pek mobilyamın belirli kısımları farklı diğer kısımları farklı olsun istiyorum fakat bunu renkleri birbirlerine değdirmeden nasıl yaparım bilemiyorum,sanırım şu anlık tek yol tek renk. uygulama şeklinizi ve boyayı paylaştığınız için teşekkür ederim.

 7. meervee85

  bunun için nalburlarda satılan bantlar var. boyamayacağınız zemin üzerine yapıştırarak kalan kısmı rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın