Mor Damla (Tel Dizayn Küpe)

-

Bu seferde yapımı basit ama görünüşü şık olduğunu düşündüğüm küpelerimle karşınızdayım.. Gördüğünüz mor boncukları eminönünden almıştım. üzerindeki siyah kıvrımlar bana çok yakın geldi ve siyah telle iyi bir uyum yakalayacağını düşündüm. ayrıca bu boncukların lilası, yeşili ve laciverti de mevcut.. Onlar hangi şekle girecek bakalım..

46 yorum gelmiş

 1. fiamma1

  Çok şık olmuş, harika ve muhteşem:))) Kendini emekli etmiş bir takıcı olarak sana bir önerim olacak pelosum,eleştiri değil bu, sadece bir öneri, sarkındakların ucundaki yuvarlakları gözükmeyecek ama delikten boncuklar düşmeyecek kadar küçük yaparsan daha iyi durur, siyah topuzlu çivi var mı bilmiyorum ama onlardan da kullanabilirsin en azından dore,lame ve bakırlar için:)))

 2. sesiber

  Harika olmuş Pelincim. boncuğa model çok yakışmış.Alt kıvrımları normal loop yapmak yerine yuvarlatıcı penseyle birkaç kez kıvırırsan, minik bir helezon yapabilirsen ya da loop yaptıktan sonra boncuğun deliğini ortayalarak boncuğa dikey değil yatay olacak şekilde kıvırırsan çok daha iyi durur. Çivide renk seçeneğimiz fazla yok, tel kullanmak zorunda olduğunu biliyorum. Bunlar kendi bulduğum alternatifler. Bir de son boncuğa tel sarıp sallanan ucundaki kısmı loopsuz yukarı geçmek te başka bir yol.

 3. pelos

  teşekkür ederim jeliboncuk :)fiaamcım teşekkür ederim.. ben eleştiri severim.. yoksa nasıl geliştireyim eksiklerimi.. buradaki dezavantaj siyah tel kullanmış olmam yoksak alttaki mor boncuklara dediğin gibi çivi takabilirdim uygun renkte. ama siyah çivi yoktu elimde.. o yuvrlakları biraz daha minik yapsam düşerdi boncuk ama dediğin gibi böyle de bir acayip görünüyor. ne yalan söyliyim bu küpeler benim de çok içime sinmedi. fikir olarak iiydi ama tam başarılı olamadım :) ayrıca küpe aparatların rengi de uymadı..

 4. pelos

  ben yorum yazarken yeni yorumlar gelmiş.. krizantemcim beğenmene sevindim. sibel abla iyi fikir oldu valla, akıl akıldan üstünmüş. minik bir spiral yapsam hem çivi işlemi görürdü hem de güzel bir hava verirdi. Teşekkürler :)

 5. fiamma1

  Bak sevgili sesinin yorumuna, ve bozmaya kalkma sakın!!! Onun verdiği fikir de çok iyi bence ”tel çalışması küpelerinin” üstündeki daireler gibi bir şey yap eğer çok gözünü rahatsız ediyorsa, yok sa muh-te-şem oldu bunlar:)

 6. pelos

  yok yok bozmam artık.. bşka renkleri de vardı bu boncukların onlara uygularım artık.. çok saol fiammacım.. :)

 7. fiamma1

  Benim cümlelerimi tamamlama, yanılırsın pelosum:))))bilakis çok başarılı:)))Acele yazarken göndere bastım gitti:)

 8. dilevser

  ilk gördüğümde de beğenmiştim baktım yine beğendim :) çok şık ve hoş duruyorlar.. ellerine sağlık arkadaşım..bu arada izmirde gümüş tel buldum hemde el yapımı :)

 9. dilevser

  yok düz değil… bizim kulladığımız gibiler ama görsen pırıl pırıllar.. burda mermer fuarı vardı ya tabi doğaltaş takı yapanlarda gelmiş.. (telkari bir kolye aldım kendime dayanamadım :) ) dokuz eylül üniversitesi meslek yüksek okulunda taş ve metal işlemeciliği bölümüde gelmiş fuara, onlarla görüştüm kendileri yapıyorlarmış gümüş telleri.. satışları da varmış.. bir ara gidip bakıcam.. :)

 10. pelos

  desarj olucam fuarda demiştin, gerçekten de öyle olmuş sanırım.. telkari kolyeni güle güle kullan.. çok seviyorum ben de.evet gümüş tel çok farklı diğer tele göre. parlaklığından belli oluyor.. güzel takılar yaparsın şimdii.. bekliyorum gözümü açtım :))bu arada o arkdaşlara sor bakalım sterling silver neymiş.. hep öyle görüyorum da etsyde. bir de 925 yar var.. farkı nedir bunların.. bir de oksitli gümüş var siyahımsı o da şahane oluyor..

 11. dilevser

  tamam canım gidince sorarım.. fuarda deşarj oldum ama felaket yoruldum 4 gün koca fuar alanı.. hala bacaklarım ağrıyor ama çok zevkli bi bu kadar daha gezerim olsa:)bu arada arkadaşlar ben yazı yollayamayorum çünkü metin yazılan kısmın üstündeki imaj ekle, link ekle, bold vs.. yazan kısım görünmüyor bende onun yerine kocaamaaaann bir boşlık var.. sayfanın yapısı değişmiş.. siz de bir sorun varmı..

 12. pelos

  yorulmana değmiş canım.. dünden beri o problem var herkeste merak etme yani :)) ben yatayım yavaştan.. yarın istanbul buluşması var.. iyi geceler dilevsercim :)

 13. dilevser

  amaann buluşma var ha… hepiniz birbirinizi öpün bizlerin de yerine.. bziler dedim ama itiraz eden olmaz diye düşünüyorum.. adadenizi hadi bizde buluşalım :)

 14. dilevser

  aa pelin birden fikrim geldi… :) hani küpe aparatları ile tellerin rengi uymuyor ya.. küpe aparatını kullandığımız telle sarsak! :) Dur bir resim vardı bulayım onu ben..

 15. dilevser

  ay resmi buldum da burdan yollayamıyorum.. anlatmaya çalışayım en iisi.. küpenin kulağ deliğine kadar olan kısmına küpede kullandıkları boncuklar gbi boncuk sarmışlar telle.. sadece tel de sarılabilir..

 16. pelos

  kapkaracım teşekkür ederim.. dilevsercim anladım ne demek istediğini olabilir evet iyi fikir.. en ince telle ya da boncuk sarılabilir.nedret abla bu teller küpe klipsinin teliyle çok farklı. 0.80mm lik tel kalın gelir, 0.60 uygun gibi ama o da hemen bozulur.. yumuşak kalıyor. yabancı sitelerde görüyorum kendileri yapmışlar ama telleri farklı onların sanırım.

 17. pelos

  kalın gibi geldi bana karşılaştırdığımda ama deniyim o zaman ben de.. teşekkürler ablacım.. :)

 18. dilevser

  aa ben yaptığım halde hiç aklıma gelmedi bak :) bende 0,80lik telle küpe aparatı yapıyorum küpem kalmadığı bir ara mecburiyetten yaptım oldu:) çivilerden de oluyor..

 19. dnaharikasi

  Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş.Bloğunun ziyaretçilerindenim.İlk orada gördüm bu küpelerini ve bayılmıştım hemen sık kullanılanlara ekledim denemek üzere:)Ama işlerimin bitmesini bekliyorum:)

 20. pelos

  teşekkür ederim dnaharikası.. blogumu ziyaret etmene sevindim. her zaman beklerim.. dene bence de eğlenceli. yardım istersen söyle.. :)

 21. esraylahobi

  merhaba palincim sayende tellere sardım..blogunu ve yazılarını takip ediyorum hepsi çok güzel ve yaratıcısın ellerine sağlık….küpeleri 0.60lık tellemi 0.80 lşk tellemi yapıyorsun?bende yaptım ama çabuk bozulacak gibi..birde telkıvırma aleti kullanıyormusun?

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Kırmızı tığ işi küpe yapımı

| | 0 Yorum

Kırmızı ve simli ipten yapılan bu küpeyi hem günlük hem de abiye kıyafetlerinizle kullanabilirsiniz. Takı yaparken farklı malzemeler kullanmayı seviyorum bu insana sınırsız bir özgürlük veriyor ve ortaya çıkan işler...

Battaniye motifli küpe yapımı

| | 0 Yorum

Bu motif en çok kullanılan tığ işi motiflerden biridir, genellikle battaniye örerken kullanılır. Ben de bu klasik motifi bir küpede kullanmak istedim. Eğer yapmak isterseniz işte malzemeler; 3 farklı renk...

Tığ işi küpe yapımı

| | 0 Yorum

Uzun zamandır aklımda olan ve abiye olarak da kullanılabilecek bir küpeyi nihayet yaptım ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu tarz tığ işi küpeler için kullanacağınız ip çok önemli, bildiğim kadarıyla takı...

Pullu küpe nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Bu pullu küpenin yapım tekniği temel bir tekniktir, bu küpeden ilham alınarak, pul yerine iri kum boncuk veya başka malzemelerle çok farklı küpe veya takılar yapabilirsiniz. Ben burada çok beğendiğim...

Zarif küpe yapımı

| | 0 Yorum

Takı malzemesi satan dükkanlarda öyle çok ve çeşitli malzemeler var ki insan hepsini yapmak istiyor. Geçenlerde aşağıdaki çiçekleri gördüm ve çok beğendim, bu çiçeklere inci yapıştırılırsa çok zarif bir çift küpe...

Çok şık zincirli küpe yapımı

| | 0 Yorum

Takı yapmak çok zevkli bir uğraştır çünkü çok fazla malzeme ve model var. Ben küpeleri çok sevdiğim için küpe tasarlamayı çok seviyorum, işte bu küpe de çok beğendiğim modellerden biri....

Örgü küpe yapımı

| | 0 Yorum

Çoğu bayan gibi ben de pembe rengi ve incileri çok severim, gülleri ise sanırım dünyada sevmeyen insan yoktur. İşte bütün bu unsurları taşıyan, içinizi açacak romantik bir küpe… Malzemeler Orta...

Gömlek düğmesinden küpe yapımı

| | 0 Yorum

Bazen alışılmışın dışında bir şeyler yapmak çok keyifli oluyor. Düğmeleri çok sevdiğimi ve biriktirdiğimi daha önce söylemiştim. Geçenlerde aklıma geldi acaba gömlek düğmelerinden küpe olur mu diye, hemen malzemeleri hazırlayıp...

Pullu küpe yapımı

| | 0 Yorum

Daha önce birkaç basit takı paylaşmıştım, bugün anlatmaya çalışacağım bu pullu küpeler biraz zahmetli ama takınca çok şık duruyor ve bütün zahmete değiyor, küpe tamamen benim tasarımım. Hemen malzemeler geçelim…...

Çiçekli küpe yapımı

| | 2 Yorum

Biraz detaylı olan bu küpe için gerekli malzemeler aşağıda. İki küpe klipsi İki ucu yuvarlak çivi İki çiçekli ortası delik malzeme İki orta boy inci boncuk 4 çivi 4 küçük...

İnci küpe yapımı

| | 0 Yorum

Klasik bir inci küpe her hanımın edinmesi gereken bir aksesuardır. Malzemeler İki küpe klipsi İki halka İki çivi İki inci boncuk Üç pense. Aslında iki pense de yetebilir ama ben...

Pirinç taneli küpe yapımı

| | 1 Yorum

Pirinçten de küpe olur muymuş demeyin, ben yaptım oldu Kullanılmayan bir küpenin klips kısmını söktüm. Klipsin yuvarlak kısmını düzgünce zımparalayıp siyah sprey akrilik boya ile boyadım. Piriç tanelerini gri parlak...