Mor gelin buketi

-

mor-gelin-buketi-3
Yepyeni tasarımlarımdan mor, lila ve beyaz kasımpatılar ile hazırladığım gelin buketi / gelin çiçeği / gelin el çiçeği.

mor-gelin-buketi-1
Lila ve koyu mor çiçekler ile aynı tonlarda organze kurdeleler ile kuyruk yaparak gelin buketini hareketlendirdim.
Gelinler düğünün sonuna doğru çiçeklerini arkalarını dönerek henüz evlenmemiş arkadaşlarına doğru atar bildiğiniz gibi. İşte o an geldiğinde bu gelin buketinin kuyrukları havada çok güzel bir şekilde uçuşacak:)

mor-gelin-buketi-2
Hangi gelin adayına ve sonrasında hangi tanıdığına kısmet olacağını henüz belli olmamış bu mor gelin buketi tasarımımı bir de büyük kristal taş ile süsledim. Çok şık ve göz alıcı bir detay oldu bence.

mor-gelin-buketi
Gerçekten eşi-benzeri olmayan bir tasarım oldu. Yurt dışından gelin buketlerini çok araştırmıştım ama en az onlar kadar güzel ama hiçbirine benzemiyor. Kurdele kuyruklarının da uzun olması buketi daha da gösterişli kılıyor.

mor-gelin-buketi-4
Bu gelin buketine uygun olması için daha önce tasarlamış olduğum Kate Middleton stili mor kepe de beyaz ve lila kasımpatılar ekleyerek bir takım haline dönüştürdüm. Gelin adaylarının işini kolaylaştırmak için yaptım bunu çünkü bazen nikah ve ya düğün törenlerine çok kısa bir süre kala benimle iletişime geçiyorlar ve böyle takımların hazırda olması onların açısından çok avantajlı oluyor. Tabii ki ayrı ayrı almak da mümkün.

Detaylar için bloguma tıklayın!

Beril Öke Gülen

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
paperfaces

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güz. San. Üniversitesi “tekstil ve moda tasarımı” bölümünden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektlerle, mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektropop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresinde; özel alışveriş siteleriyle, sürekli olarak düzenlenen kampanyalarla, müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. Yüksek bel mini eteklerden, maksi eteklere; el yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan, hasır şapkalara; desenli çantalardan dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. Sanal mağazası: http://www.sanalpazar.com/dukkan/Paperfaces__u778973