Mor korsajlı, mint rengi dantel etek

-

mint-rengi-dantel-etek-modelleri-3
Mor korsajlı parlak dokulu mint dantel yüksek bel etek tasarımım. Morun bu tonu ile nane (mint) rengi birbirine gerçekten de çok yakışıyor ve göz okuşuyor.
Bel bölümünde kalın ve esnek mor bel lastiği kullandım ve sol yandan fermuarlı olarak tasarladım. Zaten etek tasarımlarımda genellikle aynı teknik ve model üzerinden çeşitleme yapmayı tercih ediyorum.

mint-rengi-dantel-etek-modelleri-
Üst bölümde koyu mint rengi parlak dokulu çiçek desenli dantel kumaş kullandım. Astar olarak ise daha koyu bir nane rengi tonu pamuk-polyester karışımı kumaş kullanmayı tercih ettim ki dantelin deseni ön plana çıksın. Astarın boyunu biraz daha kısa tuttum çünkü dantelin altından sarkması ihtimalini ortadan kaldırmak istedim, nahoş bir görüntü olabilirdi.

mint-rengi-dantel-etek-modelleri
Etek tasarımlarımın bazılarında önünde ve arkasında farklı detaylar kullanabiliyorum ama bu modelde renk ön planda olduğu için daha fazla detay kullanarak modeli boğmak istemedim. O yüzden önü ve arkası aynı.
Yüksek bel olarak çalıştığım bu etek tasarımlarım beli ince bacak boyunu ise uzun gösteriyor. Sanırım bu da birçok kadının tercih edeceği bir özellik. Boy olarak mini çalışmadım, şehir içerisinde rahatlıkla kullanılabilecek bir diz üstü boyda bırakmayı seçtim.

mint-rengi-dantel-etek-modelleri-5

Beril Öke Gülen

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü"nden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektler ile mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektro-pop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresindeki ofisinden, sadece internet üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. El yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan; aynalara, bez çantalardan; hasır şapkalara; inci kolyelerden; dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. MAĞAZALAR: Zebramo'da: www.zebramo.com/users/3048962 Dekopasaj'da: www.dekopasaj.com/berilokegulen-profil Gardrops'ta: www.gardrops.com/berilokegulen Tisho'da: www.tisho.com/dukkan/paperfaces_59823_1 Elemeğibunlar'da: www.elemegibunlar.com/uye/paperfaces

Balon etek nasıl dikilir?

| | 2 Yorum

Balon etek modelini çok severim. Siz de balon etek nasıl dikilir merak ediyorsanız burada yapım aşamalarını çok güzel resimlemişler. Ben de aşağıya aktardım.   Önce iç kısmını oluşturacak kumaşı bu...