Mor tül şeritli nikah şapkası

-

mor-renkte-nikah-sapkasi
Gaziantep’ten bir gelin adayı müşterimin talebi üzerine mor küçük güller ile süslü bir vualet / nikah şapkası hazırlamıştım.
Kendisi mor gelin ayakkabıları giymeyi tercih etmişti. Daha sonra farklı modellerde neden hazırlamıyorum diye sordum kendi kendime.
Gelin adaylarının mor renge olan ilgisi gün geçtikçe artıyor çünkü. Klasik renklerden sıkılanlar, canlı ve renkli bir karakteri olanlar, farklı renk arayışlarına giriyor, özellikle de gelin aksesuarlarında.
Yukarıdaki model sert tutumlu tülden hazırlanmıştır. Kafes desenli, şerit tüller, mor puantiyeli tül fiyonk ve koyu mor tüyler ile hareketlendirilmiştir. Altında bulunan metal toka aparatı ile saça takılmaktadır.
Gelin adayları bu gelinlik şapkasını dilerlerse açık saçla, dilerlerse yan topuz ile birlikte kullanabilirler.
Detaylı bilgi için bloguma tıklayabilirsiniz.

Beril Öke Gülen

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
paperfaces

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güz. San. Üniversitesi “tekstil ve moda tasarımı” bölümünden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektlerle, mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektropop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresinde; özel alışveriş siteleriyle, sürekli olarak düzenlenen kampanyalarla, müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. Yüksek bel mini eteklerden, maksi eteklere; el yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan, hasır şapkalara; desenli çantalardan dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. Sanal mağazası: http://www.sanalpazar.com/dukkan/Paperfaces__u778973