Perşembe, Ekim 27, 2016
Mum yaptım,seyrine baktım

Mum yaptım,seyrine baktım

7

Gül kokulu mumlar yaptım.Evde cam gövdeli ne varsa siraya dizdim önce .Küçük kavanozlar,tek kalmış kadehler,bardak….Doldurdum sıvı mumla,süsledim sonra bir güzel.Bazıları hediye gitti bile.

7 YORUMLAR

  1. CANIM SIVI MUMU NERDEN ALDIN ÇOK GÜZEL OLMUŞ İYİ GÜNLERDE KULLAN MAVİŞİMİN SORGUĞUNU BENDE SORUYOUM NASIL YAPTIN ??????

  2. Yaaaaa çok güzel biara baya heveslendim de malzemelerini almamıştım parafin gerekiyo değil mi. Bişeyleri karıştırıp eritiyosun ( amma biliyomuşum gibi) Anlat anlat yapalım

  3. Bu iş için öncelikle cafe sahibi bir arkadaş gerekiyor arkadaşlar.O arkadaş bir zamanlar ekmek sepetlerini bana vermişti ya,hani bişeyler yaparsın sen diyen.Bende birkaç gün boyunca sepet örtüleri dikip içlerini hediyelendirip biryerlere göndermiştim.İşte o arkadaşım cafe-clup işletmesinde küçülen mumlarınıda biriktirip bir torba elime tutuşturdu.,Aynı cümle dilinde…sen bişey yaparsın şimdi..E,ayıp olmasın yaptım işte.Mumları su dolu kabın içindeki bir kapta erittim,tealight ların boş kutularının dibindeki minik parçaları ne zamandır biriktiriyordum.İşte onların içinden ipimi geçirip sıkıştırıp sabitledim.Erimiş muma batırıp cam objemin dibine sabitledim.Döktüm eriyik halindeki mumu.Batırdım tezgah mezgah ne varsa,bir parmak yaktım ama mumlarımı yaptım.Yarın tekrar çalışmam var bu konuda.Bu aradaki günlerde cam obje toparladım da..EEE…VARMI BAŞKA SORUSU OLAN ;=))

  4. Aaaa ama başka türlü de yapılıyo onu da öğren anlat bize:)) Ya da ben evde toplu mum katliamı yapiim. Tmm tmm ikinci daha kolayıma geldi :)) teşekkürler…

    sen bişey yaparsın şimdi..

    Hepimiz bu cümleyle çok mu sık karşılaşıyoruz ne:))