Muşamba ile ayakkabı kutusu kaplama

-


Her kıyafet için ayrı ayrı incik boncuk alınca baktım bir sürü kolye küpe birikmiş. Önceleri değişik takılıklara asıyordum ama sonra hepsini bir kutuda toplamaya karar verdim. Uygun büyüklükteki bir ayakkabı kutusunun kapağını İstanbul desenli, alt kısmını da düz muşamba ile kapladım. Yine muşambadan yaptığım çiçekler, püsküller ve kurdelalarla süsledim. Siz de elinize bir ayakkabı kutusu geçince atmayın ve farklı kumaşlarla, malzemelerle süslemeye bakın. Her bir kutu, güzel bir saklama kutusuna dönüşebilir; hele ki kalın kartondan kalıplı kutular kesinlikle atılmamalı, dönüştürülmeli.

Kutunun alt ve üst kısımlarını muşamba ile kapladım. Bu malzeme çok pratik ve oldukça fazla desen seçeneği var. Üzerini de yine muşambadan yaptığım çiçeklerle süsledim. Kurdele ve püskül de bir diğer süsleme malzemem oldu.

Kutunun içini de yumuşak olması için elyaflı kapitone kumaşla kapladım. Bu şekilde siz de kendinize güzel kutular hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Hobisi işi olan şanslı insanlardanım. Başta keçe ve dikiş alanında olmak üzere orijinal, güzel ve zevk aldığım işleri yapıyorum. Çok severek yaptığım için olsa gerek, her ürünümün gittiği eve mutluluk ve şans götürdüğüne inanıyorum. El emeklerimi nowadukkan.blogspot.com adresinde görebilirsiniz. İnstagram : @nowalife