Pazar, Ekim 23, 2016
Mutfağımın ekmekliği

Mutfağımın ekmekliği

6

Kapağını kırmızı, kendi gövdesini krem rengi boyuyorsunuz, kapağına puantiye stencil çalışıyorsunuz, en arka kısıma bantlarla ekose deseni çalışıyorsunuz ve bol resimle dolduruyorsunuz. Maalesef resimleri hep yabancı sitelerden bulduğum için hep İngilizce yazılı, keşke Türkiye’de de böyle güzel resimler olsa…

6 YORUMLAR

  1. merhaba vakit bulursam bu siteye girip arkadaşların yaptıkları ahşap boyamalara bakıyorum yorumları okuyorum bu çok hoş çok güzel şeyler yapılıyor.bende boyama yapıyorum onları sizlere göstermek isterim ama henüz nasıl yapılacağını bilmiyorum.ayrıca sizin yaptıklarınızı özellikle takip ediyorum hepsi süper en dikkatimi çekende birçok çalışmayı birarada kullanıyorsunuz mesela bu ekmeklikte olduğu gibi hem dekopaj puantiye ekose böyle birşey yapmaya kalksam çok karışık olacağını düşünür vazgeçerim ama siz yapınca çok güzel olmuş sizden öğrenecek çok şey var.birde eskitme ile ilgili sizden şunu öğrenmek istiyorum yağlı boya ile eskitmeleri su bazlı vernik sürdükten sonramı yapmak gerekiyor ben istediğim sonucu alamıyorum birde en güzel eskitme hangi renk ve marka yağlıboya ile yapılıyorbilgilendirirseniz çok memnun olurum.

  2. harika…….bayıldım….resimleri yabancı sitelerden bulduğunuzu söylemişsiniz?bu sitelerden bulduğunuz stencil yada dekupaj(terimlere yabancıyım özür)için kullanabailirim dediğiniz resimlerin çıktısını alıp fotokopiliyormusunuz.yoksa a4 kağıdına direk mi kullanıyorsunuz?

  3. sevgili güleçbirşeyler boyarken her zaman bana sorabilirsin. Çünkü bence bu sitenin amacı zaten bu olmalı. Marifetlerimizi anlatarak birbirimizle paylaşmak olmalı . Bu siteyi hemen hemen herkese söylüyorum ama tabi rekalamını yaparken kalitenin de bozulmamasını bekliyoruz. Soruna gelince yağlı boya eskitme aslında çıplak boyanın üzerine yapılabilir ama boyama güzel olmamışsa, resim yapıştırılmışsa mutlaka tüm objeye su bazlı verniği 2 veya 3 kat attırıyorum. Ondan sonra yağlı boya ile eskittiriyorum. Yağlı boyayı tek başına da kullanabilirsin, terebentin ve keten yağı ile de kullanabilirsin. Terebentin yağlı boyanın çabuk kurumasını sağlar, keten yağı ise daha güzel sürülmesini sağlar. Mesela yağlı boya yapacağın zaman 1 çay kaşığı kadar keten yağı ile 2 çay kaşığı kadar terebentini de bir yerde karıştır ve yanına al, yağlı boyandan almadan önce fırçanın birkaç telini bu sıvıya batır, sonra eskit. Ben windsor&Newton marka ve en çok ta Burnt Umber rengini kullanıyorum, biraz köşeleri koyulatmak gerekirse Van Dyke Brown rengi ile devam ediyorum.Sana yağlı boya ile ön kısmı eskitilmiş bir kapı gazeteliği resmi gönderiyorum, gerçi öbür yazılarımda bu resim vardı ama örnek olsun sana istedim.

  4. sevgili asyayaren,herhalde Türkiye’deki en geniş resim koleksiyonuna sahip atölye bizizdir. Resimlerin bazılarını bilgisayara bağlı fotokopi makinesinden basıyorum ama çoğunluğunu yurtdışı sitelerden satın alıyorum. Eğer printerınız laser değilse direk A4’e basıp kullanamazsınız çünkü vernikte tüm mürekkep dağılır. ha, ne yaparsınız, mesela Ankara’da Armada’da Süper office 1 store var, beğendiğiniz resimleri -tabi biraz büyük olmaları şart, küçük resimler hiç bir zaman iyi sonuç vermez-CD’ye kaydedin, sonra office 1’da bastırın. Çok güzel çıkıyor.

  5. sevgili ece aymer sorularıma verdiğiniz cevaplarınıza da gönderdiğiniz kapı gazeteliği resminede çok teşekkür ederim.o kadar güzel anlatmışsınızki hemen bu boyaları alıp denemek istiyorum.sizin ve öğrenciniz mybadem in siteye koymuş olduğu resimlere bakınca bu işte nekadar usta olduğunuz anlaşılıyor . iyiki bu siteye rastlamışım üye olanlar gerçektende bu işlere gönül vermiş ve bilgilerini birbirine aktarmak isteyenlerle dolu dediğiniz gibi kalitenin bozulmasını bende istemem.