Perşembe, Nisan 27, 2017
Mutfak Dolabıma ruh kattım :-))

Mutfak Dolabıma ruh kattım :-))

21

Mutfak dolaplarımı geçtiğimiz ilkbaharda kaplamıştım… Hatta “mutfağıma bahar geldi” diyerek duyurmuştum arkadaşlarıma…Evi, dolapları ve kapıları boyatmıştık o zamanlarda… Her taraf pırıl pırıl olmuştu… Ancak sonra bir akşam mutfakta otururken birşeyler eksik gibi geldi bana… İçimde bir huzur eksikliği vardı… Çok donuktu, ruhu yoktu sanki mutfağın… Önce “keşke böyle dümdüz boyatmasaydım, içlerini başka renk yaptırsaydım” dedim… Ya da “mutfağı tamamen yeniden yaptırabilseydik keşke” diye düşündüm… Ama ekonomik durum malum… Ne yapmalı derken aklıma yapışkan folyolar geldi… Aldım, yaptım vs vs… İşte mutfak dolabımın önceki hali; son hallerini görmek için lütfen içeriye buyurun… :-)

Dolabın ilk hali...
Dolabın ilk hali…

Bunlar da sonraki halleri;

Dolabın son hali... (ruh kazanmış hali :-) )
Dolabın son hali… (ruh kazanmış hali :-) )

Sizce haksız mıyım??? Dolaplar ve dolayısıyla mutfağım ruh kazanmamış mı??? :-) :-)

21 YORUMLAR

  1. Olmuş, hem de öyle güzel olmuş ki, ellerine, fikrine sağlık. Yeni dolap yaptırsan böyle sıcak olmazdı, gene bir şeyler katmaya çalışacaktın, cıvıl cıvıl olmuş ne güzel, sağlıkla mutlulukla yaşayın…

  2. Çok güzel olmuş vallahi.Uzun zamandır bende mutfak dolaplarına kötü kötü bakıyorum ama ne yapayım emin olamadım. Muhtemelen peçete ile birşeyler uygulayacağım.Ama benimki tembellik ve kararsızlık.Siz ne güzel hayata geçirivermişsiniz.Ellerinize sağlık.İyi günlerde kullanın.Darısı başıma….

  3. Banuca; teşekkür ederim, gerçekten de çok sıcak geliyor bana, rengarenk, cıvıl cıvıl… :-)Figen Abla; sizin yaptıklarınızın yanında ne ki??… Sizden öğreneceğim çok şey var… :-)mtnaz11; bir an önce hayata geçirin derim, peçete, dekupaj işlerini ben bilmiyorum, bilsem belki ben de öyle süşünürdüm… Ama folyoyu da tavsiye ederim, çok dayanıklı… Sık sık çamaşır suları ile silindiği halde ilk günkü gibi duruyor inanın… Bu arada teşekkü ederim… :-)

  4. eylulbahar; sizin de ellerinize sağlık… Küçücük değişiklikler insanı ne kadar mutlu ediyor değil mi??… Hele bir de “ben yaptım” diyebiliyorsa insan, keyfine diyecek yok!… :-)

  5. bizimgibiler; nickiniz ne hoş… Buradaki herkes de bizimgibi değil mi?… :-)celebi74; sizin de yüreğinize sağlık…Çok teşekkürler…

  6. gerçekten çok güzel olmuş. desen de hoşuma gittiromantik mutfak olmuş :)))ellerinize emeğinize sağlık. güle güle kullanın.

  7. süper olmuş bencede.emeğinize sağlık baya uğraşmışsınız..değmiş ama…daha güzel olmuşlar…mutlu günlerde kullanın..