Cumartesi, Ekim 22, 2016
Mutfak Takımım

Mutfak Takımım

17
mutfak takımı final2
mutfak takımı final2

Merhaba ArkadaşlarYaklaşık olarak 3-4 aydır bitirmeye çalıştığım mutfak takımımı sizlerle paylaşmak bugüne kısmetmiş. Yapımı çok uzun sürdü dikiş makinem olmadığı için tamamına yakınını elimde diktim. Şimdi bitmiş olmasının büyük bir rahatlığı var. Mutfağımı komple yeniliyorum kısmetse dolaplarım takılacak 2 gün içinde ama ben o güne kadar sabredemedim.Mufak masa örtümü çeyizimde annemin mutfak perdesi için ördüğü dantel perdenin arta kalan file kumaşından kullandım etrafına fistoyu diktim perdemle de uyum sağlamış oldu. Ardından Mutfak Önlüğümü biçtim çok sevdiğim bir teyze makinada dikti geri kalanı tamamen el yapımı. Ekmek Sepetim gördüğünüz üzere dik duruyor içinde röntgen filmini birkaç kat üstüste yapıştırarak yerleştirdim ve etrafını diktim. Bu örnekten bir ara satılıyordu onların içinde karton vardı bir süre sonra kullanılamıyor ancak ben plastik bişi tercih ettim kirlendikçe yıkanabilir. Servis peçetelerimi diktikten sonra ince saten kurdele ile şerit geçtim. Tutacak yaptım bide kumaşım yetse fırın eldivenide yapacaktım ama olmadı. Takımın resimlerini içerde inceleyebilirsiniz.

masa örtüsü yapım1
masa örtüsü yapım1
masa örtüsü yapım2
masa örtüsü yapım2
masa örtüsü son
masa örtüsü son
ekmek sepeti yapım
ekmek sepeti yapım
ekmek sepeti yapım2
ekmek sepeti yapım2
ekmek sepetim
ekmek sepetim
mutfak önlüğüm
mutfak önlüğüm
servis peçete
servis peçete
tutacak
tutacak
mutfak takımı final
mutfak takımı final

17 YORUMLAR

  1. Çok şık olmuş.Hem de güzel bir değerlendirme çalışması. Sevgili Gülistan, yeni mutfağın da hayırlı olsun bu arada. Renkler çok ferah….

  2. İnanmıyorum, ne kadar düzgün dikmişsin elinde, biran önce bir makina edin sen, bunlar kirlenince alternatif bir takım daha lazım. Renkler çok hoş, ellerine sağlık. Yeni mutfağında mutlulukla,sağlıkla yap işlerini…

  3. Arkadaşlar güzel yorumlarınız ve kutlamalarınız için teşekkür ederim. Evet banuca bende bir makina istiyorum kısa zamanda almayı. Şimdi birde kırmızı kumaş aldım ondan da yapmayı düşünüyorum kırmızı kumaşım desensiz ve düz ama sanırım onda makina şart desenlide dikişler bi şekilde kamufle oluyo ama kırmızı riskli biraz. Yeni takım için farklı bir tasarımım var. Bakalım ona başlamak ne zama kısmet olacak.

  4. banuca eşim mutfak takımımı ne kadar hevesle yaptığımı görüyordu ve yorumları merakla okudu. Senin yorumunu gördüğünde en iyisi ben sana bir makina alayım dedi. Sayende yakında bir makinem olacak gibi saol :)

  5. Takıma bayıldım inanılmaz güzel olmuş gerçektende bu kadar muntazam dikmiş olman süper ekmek sepeti modeli de süper iyi günlerde kullan canım.