Pazar, Ekim 23, 2016

Mutlu Yıllar

51

tüm marifetçilerin yeni yılını en içten dileklerimle kutlayarak, annemin minik kızımın karyolası için ördüğü battaniyeyi paylaşmak istedim… (“kızım” demek ne tuhaf bir hismiş meğer :)) battaniye, tunus örgüsü (hasır örgüsü) üzerine etamin işi ile hazırlandı.

51 YORUMLAR

 1. Eşinle ve küçük kızınla sağlıklı, mutlu ve huzurlu yeni bir yıl diliyorum sevgili shane. Bu arada annenizin de ellerine sağlık, battaniye çok güzel olmuş :)

 2. sevgili shane gülegüle büyüt,sağlıklı,hayırlı,uğurlu ,akıllı olsun leylamız…bu burcun çocukları uslu ve rahat oluyor sanırım.(ertuğrul 25 aralık)inşaallah leyla da seni üzmeden büyür

 3. çok teşekkür ederim sevgili arkadaşlarım, tüm iyi dilekleriniz kadar güzel yaşamlar diliyorum ben de sizlere…

 4. herkese iyi senelerrr.. battaniye çok güzel olmuş. Annenizin eline sağlık, Leyla’da iyi günlerde kullansın…

 5. Leylak gibi kokabilirim.Elin kadar küçük olabilirim.Yarin bundan sonra ben olabilirmiyim?Lakin babama söylemezsen sevinirimAnne sen benim herşeyimsin.işleme kısmı örgü battaniye üstüne aplike değilmi? Cezayir örgüsü tunus işimidir? Bilemedim. Anneye selam, ellerine sağlık.

 6. “lale gibi nazeninimevin neşesi artık benimyağmur gibi kokar tenimleyladır adım benimanladın mı annecim”ortamda bebek var ise gerisi teferruattır..akrostişe selam ..baya zor oluyomuş yaf :)

 7. ne kadar emekli ve güzel bir iş çıkarmış anneanne..elleri dert görmesin..minik kızınıza bende sağlıklı ve güzel bir ömür diliyorum:))

 8. oo şiirler döktürülmüş, aklınıza sağlık sevgili arkadaşlarım, ailece çok güldük :)) ve sevgili kondor, haklısın tunus işi imiş, karıştırmışız tamamen. yazıda da düzelttim. işleme ise aplike değil, kaneviçe şeklinde yapılmış. ve yine güzelim dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim…

 9. battaniye muhteşem. anneanne nin ellerine sağlık.minik leyla’da hoş geldi. Allah ona uzun ömür ve güzelşanslar versin.güle güle büyütün yavrunuzu sevgili shane.

 10. Bu teknikle yapılmış yine ayıcık desenli yeğenime babaannesi yapmış, çok güzel, güle güle kullansın Leylacık.Bu da yeniyıl hediyen… Videonun sonlarına doğru parmaüstüne dikkat:)

 11. bu kadar geniş bir örgüyü tek seferdemi ördü.benim tığ şişlerim çokmu kısa acaba en çok 100 ilmek sığıyor. bu kaç ilmekler başlanmış

 12. önce battaniye ile ilgili sorunun cevabını aktarayım: battaniye tek seferde örülmüş. kısa tığ ile değil şiş boyunda olanlardan kullanılmış. annem kaç ilmekle başladığını hatırlamıyormuş ama çok rahat sığmış.sevgili nalana, sorduğunuz için çok teşekkürler! annelik gayet iyi gidiyor, epey alıştık birbirimize. hakikaten öyle hızlı büyüyor ki… bir fotoğrafını eklerim isterseniz :)

 13. leyla
  leyla

  o zaman buyrun en son pozlarından bir tanesi… üzerinde gene anneannesinin ördüğü bir battaniye var, ucundan o da görünüyor.

 14. MAŞALLAH.:)) shane, Allah nazarlardan saklasın.çok çok güzel bir bebek. her döneminin doya doya tadını çıkarın. sağlıkla güzel şanslarla büyüsün.sevgiyle kokluyorum. (bebekler de öpülmemeli bence anne babasının haricinde )

 15. Sevgili Shane, Allah nazarlardan korusun ,güle güle büyütün, insan bunun başından ayrılıp başka iş yapamaz, ne sıkımlık şey bu boyle yaaaaa:)boncuk tak üstünden eksik etme lütfen:)

 16. oyyyyoy oy aylin bu ne güzellik yerim ben onu….maşaallah .büyüsün kapındayım haberin olsun,dünür olacam

 17. çok teşekkür ederim hepinize! böylece marifetli ablaları ve teyzeleriyle tanışmış oldu leyla… (hakikaten doğduğu gün bile bilmiş bilmiş bakıyordu, hala da öyle, ben buraya en masum halinin fotoğrafını ekledim :) bu arada görüyorum nalana teyzesinin fikri hala değişmemiş, sahi sahi dünür gelecek galiba :))

 18. ohhhh bu sabah neduk’la güldüm.bahara gittim onun yeğenini sevdim. buraya geldim Leylabebeği sevdim:)))ne mutlu bana gün güzel başlıyooor:))))sayenizde.herkesinki de mutlulukla dolsun günleri ))))

 19. allahım sen nelere kadirsin o güzel kadın ve adamdan bu kadar çirkin birşey olsun şaşılacak şey doğrusu:) (göz kırpan smiley ) annem bebekleri hep çirkin şey diye sever, nazar değmesin diye öptüm leyla.

 20. aylin bak ;oğlanı UCLA e tahsile gönderiyorum ful donanım geri gelecek inşaallah ona göre sen de kızı herkeslere gösterme başka göz koyan olmasın

 21. SEMYIL, güzel dileğinize katılmamak mümkün değil…ilahi kondor, teşekkürler ;)tamam sevgili nalana, bir marifetçilere gösterdim başka da göstermiyorum kimselere :)

 22. sayısız kereler maşallah :)) tanrı bu güzel varlığı korusun…esirgesin.hep sağlıklı…hep mutlu…hep başarılı hep yararlı olsun.allah bağışlasın sevgili shane:))

 23. esinsel diyor ki;sayısız kereler maşallah :)) tanrı bu güzel varlığı korusun…esirgesin.hep sağlıklı…hep mutlu…hep başarılı hep yararlı olsun.allah bağışlasın sevgili shane:))

  AMİNNNN…öyle tatlıki…

 24. Yaa Nalan abla Ertuğrul’a Amerikalı gelin alalım, Leyla’yı ben Ada’ya düşünmüştüm. Ertuğrul’a bizim Naz’ ı da verebiliriz. Henüz 5 aylık ve kel ama olsun:))Gündüz kadın programları kuşağı gibi oldu burası:)))

 25. yok sesi biz aylinle beşik kerttik sayılırADABAZARI ÇIK ARADANbağlamalı telefon günlerinin meşhur cümlesini hatırladınız mı?

 26. ooo işler kızıştı desenize :) leyla’ya anlattım durumu, pek keyiflendi ve şu pozu verdi:

  (sevgili neduk, şaka bir tarafa çok tatlı sizinki de, güzel ve uzun bir ömür dilerim…)