Naylon poşetleriniz varsa…

-

Naylon poşetler kullanmamaya gayret ediyoruz ama bazen zorunlu olarak eve giriyor. Tabii ki atmıyoruz, onları yumak haline getirip birşeyler üretiyoruz. Bu tığla yapılmış bir servis, sitede poşetlerin nasıl kesilip birleştirileceği var. Daha önce bu fikir mutlaka yayınlanmıştır, ama hatırlatmakta yarar var…

19 yorum gelmiş

  1. Rahmetli aneneanemde , kaçmış ince çorapları halka halka keser birbirine ekler o iple patik ya da paspas örerdi, asla aşınmazdı o patiklerin altları, nedense onu hatırlattı bu fikir bana :)

  2. 3D1N diyor ki;Rahmetli aneneanemde , kaçmış ince çorapları halka halka keser birbirine ekler o iple patik ya da paspas örerdi, asla aşınmazdı o patiklerin altları, nedense onu hatırlattı bu fikir bana :)

    Aynısını ben yazacaktım.Çorapları kesip paspas yaparlardı bende onu hatırladım.

  3. Hiç naylon poşetlerden yapılmış gibi durmuyor. İnce kesmiş ve poşetide inceymiş sanırım. Aile Ansiklopedisinde görmüştüm. Paspas yapıldığını. Orta okula gidiyordum. Ten rengiyle siyah olmuştu. Lastik kısımlarını ağ kısımları kesip çorapları birbirine dikerek eklemiştim. 3 ayrı yumak yaptım. Sonra bu yumaklar bitene kadar saç örgüsü sonrada iğne iplikle oval şekil alacak şekilde ortadan başlayarak hem doladım hem diktim.Naylon poşetleri bende kestim ekledim bekliyor Çünkü örecek tığım yada şişim yok :PPP

  4. çok düzgün örülmüş, çok hoşuma gitti, naylon poşetler kesildikten sonra bildiğimiz şekilde düğüm atılmamış değişik bir bağlama şekli var, sanırım bu yüzden düzgün görünüyor.Paylaşım için teşekkürler.

  5. Çok düzgün örülmüş, paylaşım için teşekkürler. Kaçmış çorapları halka şeklinde dikip pencerelerinize geçirin, süngerden daha iyi sonuç alacağınızı görürsünüz. Küçük bir bilgiyi paylaşayım istedim.

  6. Sitede tarif edildiği gibi kesilip birleştirilince hem sağlam hem düğümsüz gibi oluyor. Ben kalın şişlerle dümdüz örmeye başlamıştım yazın, denemek için, birara onu servis gibi hazırlayıp yayınlarım. Yalnız poşetleri makasla kesmek elinizi çok acıtıyor, giyotin filan bulmalı…yamalıbohça çorap fikrini senelerdir ben de kullanır, herkeze tavsiye ederim, hem çok iyi tutuyor soğuğu, hem de yazın çıkart yıka, kışa gene tak, süngerler gibi kopmuyor, pis pis durmuyor.

  7. heveslendim bak şimdi, bir denesem mi acaba, ben de yapabilir miyim?yamalıbohça, bildiğimiz naylon çorabı mı dikicez, nasıl halka yapıcaz? iki bacağı mı dikicez birbirine? gerçekten işe yarıyor mu? süngerden iyi mi? ne çok sordum…banuca, sen herkese sünger yerine çorap tavsiye ederken ben neredeydim? neden sakladın benden bunu? bak koluma koluma üfürüyor pencereden şimdi, yarın sünger alıyım diyordum bende, çorap alırım o zaman.

  8. yamalıbohçanın verdiği fikre ben cevap vereyim, eksiği varsa tamamlasın.Çorap külotlu ise külot kısmını ve burnundaki kalın kısmı, külotsuz ise gene burnundaki kalın kısmı ve üstteki lastiği kesiyoruz, pencerelere 2 adet, kapılara 3 adet çorabı birleştiriyor, iyice esneterek geçiriyoruz, sıkı dikin ama.Bu arada üst tarafı lastikli olan çoraplardan kestiğiniz lastikleri sakın atmayın, paket lastiği gibi kullanabilirsiniz, oyuncak bebeklere etek dikerken beline geçirirsiniz v.s v.s

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin