Odun diliminde yapraklar

-

elişi çalışmaları
Biraz kalınca bir odun dilimi rahatça durabiliyor…

elişi çalışmaları

elişi çalışmaları
İncir ve ceviz yapraklarını bantla yapıştırıp matkapla deldim…

elişi çalışmaları
Sonbahar yarışması için çok sevdiğim odunları kullandım ben. Daha önce odun dilimlerinden nihale ve bardak altlığı yapmıştım. Bu kez de matkapla deldiğim odun dilimini yünle işledim. İşleme kısmı oldukça basit tabii ki. Matkap kısmı azıcık yorucu oluyor. Bir de aklımda olan yün, açtığım deliklere küçük gelince yeniden delmek durumunda kaldım. Bu yarışmada az ama öz işler var. 2 arkadaşımızın işlerini gördük çok çok güzeller. Zaten tereddüt de ettim katılıp katılmama konusunda ama 10marifet sergisine katkısı olacak diyerek gönderdim. blogumda da paylaştım.

11 yorum gelmiş

 1. zulaltan

  deliisibunlar dün biz kütük nerden buluruz diyorduk, arkadaşımız kütüğü de bulmuş tasarımını da yapmış bitirmiş ya :) hem de ne değişik bir fikir demi :) kutlarız efendim hem fikrinizi, hem fikir uygulayışınızı :) kimse ceviz yaprağı düşünmüyor ,oysaki sonbahar ceviz toplama mevsimidir diye konuşuyorduk arkadaşımızla .siz kullanmışsınız ceviz yaprağını ,akşam sohbetini yaptık ,bugün karşımızda :) 6. his

 2. adadenizi

  zulaltan ben daha önce eşime kestirmiştim böyle değişik ebatlarda dilimleri. Bir kısmı çatlamıştı hatta kuruma aşamasında. Nihale-bardak altlığı falan yapmıştım onlardan. Buna benzer bir çalışmayı da 2 yıl önce yabancı bir blogda görmüştüm çiçek yapmışlardı. (bloğumda linkini de paylaştım hatta)
  Ceviz yaprağı ise dediğim gibi bana da sonbaharı anımsatır. Bahçemde ceviz var zaten, incir de şekli itibariyle güzel….

 3. zulaltan

  oooo eşiniz gibi böyle yardımcı varsa bence siz bu kütük işini bırakmayın daha ne projeler çıkar ,kutlarım :) cevizin dallarından da çok güzel kolye de olur . çok güzeldir ceviz ağacı kokusuna ve gölgesine bayılırım :)

 4. adadenizi

  Zımparalama aletinden ürküyorum açıkcası. Matkabı, dekupajı kullanıyorum da diğeri riskli geliyor bana. Cevizin dallarından kolye???nasıl olur ki ağaca bir de o gözle bakayım ben:))

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn