Odun ve İp

-

Çok kolay bir yöntemle çok cici bir rafım oldu. Bütün mesele odun satılan (mahrukatçı) yerlere ulaşmak ve odun seçip hızarda kestirmek. Bu iyiliği mahrukatçılar pek yapmıyorlar. Azıcık rica minnet gerekiyor.

Bu bir odun parçasıydı

Biz , boyuna kesilmiş odunu ele geçirdikten sonra bir süre kuruması için gölge bir yerde beklettik. Kuruduğundan emin olduktan sonra eşimle birlikte pürüzsüz ve düz bir yüzey elde edinceye kadar zımparaladık. Küçük bir el zımpara makinesi ile yaptık bu işi. Sonra da her tarafını vernikleyip kuruttuk. Matkapla köşelerden 4 delik açıp ipleri geçirdik ve tavana astık. Odunun kurumasını beklerken sabırsızlandım. Bu yüzden mahrukatçıdan çeşitli boyda odunlar alıp bir kenara koyduk. Şimdi ben onların kurumasını bekleyeceğime onlar kuruyup beni bekler oldular.

0
Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

8 yorum gelmiş

  1. alanay

    harika olmuş ellerinize sağlık.bi kaç yıl önce bizde babamla beraber onların yayla evlerine yapmıştık benzerini.yanında ağaç sehpa ve taburelerde yapmıştık.

  2. GGuven

    Teşekkür ederim hepinize. Ah.. ben de sehpa için bir yuvarlak gövde kestirmiştim. Ama kuruyunca boydan boya çatladı. Artık sadece sobada yakmaya yarayacak. :(

Bir Cevap Yazın