Perşembe, Ekim 20, 2016
Oğlumun odası-2 Caillou çerçeveledim…

Oğlumun odası-2 Caillou çerçeveledim…

14

Oğlumun odasına yaptığım diğer aksesur da bu resmi çerçevelemek oldu. Önce oğlumun beğendiği kum boyamayı aldık, beraber yaptık. Resmin arka fonundaki kumların dizaynı tamamen bize ait:) gökyüzü, yer, çim, ağaç efekti yarattık:) Kum boyama kartonu ince olduğu için kalın bir kartona yapıştırdım, resimdeki gibi.. Sonra da…….

Kenarlarından fazlalıkları çıkarıp üzerine asetat kağıdı taktım.

Hem asetatı sabitlemek, hem de üzerine yapıştıracağım folyoya baz olması açısından, ki eğri falan olmaması için çok pratik oldu, kağıt bant kullandım.

Yapışkanlı folyo ile şeritler halinde çerçeve yaptım. Fazlalıklarını arkaya katladım.

Bir de asacak yer gerekliydi, ben zinciri beğendim, kız odalarına kurdele de düşünülebilir…

Son olarak arkası da temiz olmalıydı tabiki, arka tarafı da kaplayarak bitirdim.Oğlumun odası-1 Cdlik yapımı (ya da organizer olarakta kullanılabilecek kutu yapımı burada)

14 YORUMLAR

  1. teşekkür ederim anekzura, beğenmenize sevindim…10 marifeti açtım yazım çıkmış, açılışta ilk sırada yakaldım o da hoş oldu doğrusu:))

  2. düpdüzgün olmuşş arkasınada yapıştırdıgın için benden tam 10 puan şekerimm :)))))))bende pepeyi yapıcam böyle :)))itiraf edeyim mi ben bile izlemeye başladım pepeyi calionun papucunu dama attık şimdilik:))))))))))

  3. Geçenlerde zaytungda caillou ile ilgili çok komik bi haber vardı, gülmekten yarıldık eşimle, sizle de paylaşayım:Dünyada yaklaşık 50 milyona yakın çocuk izleyicisi bulunan Caillou, Sosyal Hizmetler tarafından aile içi şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle koruma altına alındı. Babası Boris ve Annesi Doris tarafından darp edildiği belirlenen Caillou’nun ailesi hakkında, olayın ağır tahrik sonucu gerçekleştiği göz önüne alınarak herhangi bir işlem yapılmazken, minik yavru bitmek bilmeyen sorularıyla şimdiden Sosyal Hizmetler çalışanlarının da haklı nefretini kazanmış durumda.”Çocuğun üstünde sigara söndürmüşler”Sosyal Hizmetler yetkilisi Finn Martin, çocuklara faydalı bilgiler öğretmenin yanısıra sorgulamayı ve araştırmayı da öğreten Caillou’nun ailesi tarafından şiddete maruz bırakılması ve altında yatan nedenlerle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulunduBasına verdiği demeçte, günde yaklaşık 10-12 saat boyunca 4 yaşındaki bir çocuğun bitmek bilmeyen sorularına maruz kalan anne ve babada oluşan farklı psikolojik sorunlara işaret eden Martin, “Valla açıkçası 3 gün oldu bu çocuğu alalı daha 1 dakka susmak bilmedi. Allah ana babasına sabır versin. Yine de çocuğun üstünde sigara söndürmeseler iyiymiş” sözleriyle minik yavruya uygulanan şiddetin boyutlarını gözler önüne serdi.”Anne ilaçlarla ayakta duruyor, baba kendini alkole vermiş”Bizzat kendi çocuğunun da bir oturmaya 6 bölüm Caillou izlediğini söyleyen Martin, anne ve babanın halini en iyi kendisinin anladığını dile getirerek şöyle devam etti: “Gittim anne babayı da gördüm. Hallerini görseniz insan acır. Anne sinir haplarını şeker gibi yutuyor. Baba desen ayık gezemez olmuş. Ki başka türlü çekilir değil zaten. Bir yerde kafa derler buna da.. “”Koğuşta sigara içerken yakaladık”Caillou’nun durumu hakkında da açıklamalar yapan Martin “Çocuğun sağlık durumu iyi. Sosyal Hizmetler binasına çabuk uyum sağladı. Hatta dün akşam kendisini koğuşta sigara içerken yakaladık fakat sigaranın zararlarıyla ilgili soracağı sorulardan korktuğumuz için şimdilik ses çıkarmadık.” sözleriyle basın toplantısını noktaladı.

  4. farfin o cici bana herhalde tşk.:)abimin bir oğlu var benimkinin tam tersi pasaklı, asi, hazırcevap vs. vs. bu sene ilkokula gidecek… tam anlamıyla gıcık oluyor bu kayuya:) zaten öyle anne baba olmazki diyor kayu da mızır mızırmış:))

  5. Ben de farfinin lafını okurken yarıldım, hiç izlemedim, sabırlı mı görünüyo cidden:)) Ay hala gülüyorum, gözlerimden yaş geldi:))

  6. şöyle anlatayım kayu 3 yaşındayken, kurabiye yapmaya karar verir mutfak betonuna unu ve birsürü malzemeyi yayar, kafası gözü yerler her yer batar, anne gelir haha kayu diye gülerek ben olsam önce bir çığlık atarım, sonra da kolundan tuttuğum gibi odasına :))