Salı, Ekim 25, 2016
Ömrümü Tüketen Minik Güller

Ömrümü Tüketen Minik Güller

29

KAĞITTAN GÜL YAPIMI
Selamlar efenim, birçok işe el atıp strafor top süslememek olmazdı elbette. O işten de hevesimi almam gerekliydi. Daha önceden 8 cm. çapında strafor toplar almış ve bir kenara koymuştum. Gribal enfeksiyondan dolayı işe gidemediğim günlerde de deneyeyim diye ortaya çıkardım.
Bu yazımda da kullandığım http://10marifet.org/yazi/kokos-abajur/ kağıtları çiçek yapmak için almıştım zaten. Pembe ve beyazın uygun olacağını düşünerek çıkardım ve 3 cm eninde şeritler keserek katlayıp gül haline getirdim. Meğer o gülleri yapmak ne kadar el oyalayıcı bir işmiş?!! Katlıyorsun, yapıyorsun, bir bakıyorsun ki bir arpa boyu yol gitmişsin. Neyse birkaç saat sonunda gülleri tamamladım. Aralara da aynı kağıttan yeşil yapraklar ekledim.
Altına çöp şişi sapladım ve 1 TL’ye aldığım beyaz seramik kabın içine yeşil çakıl taşlarının arasına yerleştirdim. Veeee ta ta ta taaammmmm!! İşte karşılarınızda ömrümü tüketen minik güllerle bezeli topum!

KAĞITTAN GÜL YAPIMI
Silikonları bile temizlemeden dayanamayıp hemen fotoğrafını çekmişim.

KAĞITTAN GÜL YAPIMI
Burada görünmese de, gövde topun ağırlığına dayanamadığı için o kırılmadan ben onu çıkardım ve yerine ahşap kurşun kalem taktım.
Çok vaktimi aldı ama ben güllü topumu da pek bir sevdim!!

29 YORUMLAR

  1. yapana kadar ömrün gider önce,sonra karşısına geçersin ve dersin ki olsun değdi,sonra tüm o sıkıntıları unutup tekrar başka bir tane yapmaya başlarsın,benim ömrümü tüketenlere bakmak istersen hadi burayawww.fimovefimo.blogspot.com

  2. Çok güzel olmuş. Uğraşmışsınız ama böyle güzel şeyler uğraşmadan olmuyor. Ben de önceden yaptıklarıma bakıp nasıl uğraşmışım bu kadar diye hayret ediyorum ama seyretmenin zevki de hiç bir şeye benzemiyor.

  3. @ozra76, aynen dediğiniz gib. Şimdi diğerlerini hangi renk yapsam diye düşünüyorum :) Sizin blogunuzu da ziyaret ettim.Hepsi pek güzeller.Ellerinize sağlık.  

  4. ben de pek sevdim:) maalesef böyle güzelliklere evdeki iki velet sayesinde sadece iç çekerek bakıyoruum.Emek harcadığımız herşey güzel görünür gözümüzee ve herkesin gözüne .) Ellerinize sağlık

  5. @deliisibunlar,ben bekar olmama rağmen aynısından bir tane daha yapmaya cesaret edemiyorum.Siz iki çocukla çok haklısınız :) Beğenmenize sevindim.