Pazartesi, Ekim 24, 2016
Örgü Bikini Üstü

Örgü Bikini Üstü

23

Örgü Bikini
Benim de ördüğüm bir bikini 10marifet’te görünsün dedim ve ördüm :D  Giyecek biri var mı bizim çevrede, maalesef yok :) Renkleri çok canlı aslında fakat teknik imkanlarım kısıtlı şu an, bu kadar netlikte çıktı ancak, üzgünüm :(  Ailemde çok fotoğraf makinası olan insan var ama her biri ülkenin bir köşesine dağılmış durumdalar, işime yaramıyorlar yani anlayacağınız :(

Paylaş
zulaltan
Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

23 YORUMLAR

 1. yapımı kolay benim için sergilemesi zor . bu fotoğraf işine kafayı taktım .bir sürü şey yapmak isteyip sırf resimleri güzel çıkmıyor diye vazgeçiyorum:(

 2. Zulaltan, bayılıyorum bu örgü bikinilere, bu da çok güzel olmuş. Resim çekmekle ilgili bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Gün ışığında çekin. Resiminizden anladığım kadarıyla gece yada karanlık bir ortamda çekilmiş gibi. Ben de aynı problemi yaşadım ve evin en aydınlık yerinde hatta açık havada fotoları çekmek probleme çözüm oldu. Bir de Picasa 3 ü internetten ücretsiz indirebilir ve orada fotoğraflarla oynayabilirsiniz, hem de kullanımı çok kolay. Not: Bende genelde cep telefonu ile çekiyorum.

 3. sizinki güzel çıkıyor hiç telefon gibi durmuyor . bunu photoshopta düzeltmeye çalışdım, renkleri canlı çıksın diye iyice karardı daha öğrenmem gerek bu photoshop işini.picasa 3 merak ettim bir bakayım.sabah çektim bu fotoyu ,bizim evde her yer eşya dolu olduğu için boş duvar arıyorum. bu gidişle çıkacam terasa izmir manzaralı fotoğraflar çekecem galiba :) evde ışık aramaktan yoruldum :) teşekkürler wildpoppy öneriniz için sevgiler :)

 4. harika olmuş zulaltan, benim bulduklarımdan ne eksiği var sizin yaptığınızın, yok vallahi. evet biraz daha havalı çekilmiş oluyor genelde onların fotoğrafları ya da çeşitli fıstık modellerin üzerinde çekiliyor :) fark o yani. elinize sağlık, süper buldum ben.

 5. ördüm de evde boş boş köşede bekleyecek bizim ailede bu tarz giyecek yok :) örebilirmiyim diye kendimi test ettim..beğenmene sevindim..akşam ördüm sabah yayınladım pek yorucu değil ..

 6. altını da öreyim o zaman , bu kolay canım :) giyimlik bir şey öreceğim zaten modeli güzel olsun diye çok araştırıyorum karaverdiğim an modele bir haftada biter :)

 7. shane ,güzel olsun diye uğraşıyorum :) bugün arada bir 10marifet sayfası bağlantısı gidiyor bu sorun yanlız benim başıma mı geliyor acaba ? diğer sitelere giriyorum 10marifet açılmıyor.

 8. sağolun, elleriniz dert görmesin. bugün bir terslik var ama, ilgili arkadaşımız birkaç kez düzeltti. geçici bir sıkıntı olduğunu sanıyorum.

 9. zulaltan çooook şık olmuş doğrusu bende örmek istiyorum kızlarıma ama bunların içine astar gerekiyomu acaba.bide çabuk kururmu örgü bikini yahu? ana yüreği işte hasta olmasınlar :D

 10. ayferce, teşekkürler. örgü işi bikini güneşlenmek için daha uygun, kuruması daha uzun sürer . sık iğne tekniğiyle yaparsanız astar kerekmez ama delikli bir motif olursa gerekebilir . zaten bikini giymek ve taşımak zordur bir de örgü olunca daha zor.

 11. :D çok zahmetliymiş ama :D acaba floş ipten örülse hem daha parlak hemde dahamı çabuk kurur. ama çok sıkı örülmesi lazım dimi ağzı burnu kayar yoksa :)

 12. ipe göre değişir tabi kuruma aşaması :) malzemede sınır yok vücut hangisinde rahat ediyorsa o malzemeyi tercih etmek gerek . bu kullandığım yün kartopunun yazgülü diye yünü :)

 13. örgü bikini giyenlere sormak lazım rahat mı diye ben ördüm ama giymedim, ama kesinlikle giyenlerde çok gösterişli duruyor :)

 14. bencede güzel.kızımın fiziği müsait ama üstte nasıl duracağınada bağlı :) denemekte fayda var örerim belki ama yün yapmıyım kaşındırır sanki :) amaaaaan giyilmesede bi dekarasyon yaparız onada :D