Örgü büstiyer

-


Örgü büstiyer modelleri arasında beyaz olanlar bir başka hoş oluyor bence. Yazın bikini olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz altından hoş ve dökümlü bir kumaş ile devam edip elbise haline de çevirebilirsiniz. Ben bu büstiyeri beyaz makrome ipinden ördüm, dediğim gibi alt tarafına şifon kumaş dikip elbise olarak kullanmayı düşünüyorum. Örmeye üçgen kısımlarından başlayıp bedeninize göre artırabilirsiniz. Göğüslerinize uygun hale getirdiğinizde, iki üçgeni birbirine sık iğne ile birleştirip sonra da bir sıra zincir ile arkadan bedeninize uygun uzunlukta örerek tamamlayabilirsiniz. Bundan ssonra aşağı doğru gitmek için bu zincirden ilmek çıkacaksınız. Askıları da basitçe, omuz ölçünüze uygun şekilde yaparak birleştirebilirsiniz.

Peki bu güzel örgü büstiyerin örülüşü hakkında biraz da sayısal detay verelim mi? Buyrun.

Örgü büstiyer nasıl örülür?

12 zincir çekip üstüne 12 dolgu yaptıktan sonra 2 zincir çekerek 12 dolguyla zincirin diğer tarafından aşağı inilir. 2 zincir çekip bu kez yukarıya dolgu ile çıkılır. 2 boş zincire gelince 2 dolgu yapıp tekrar 2 zincir çekilir. 2 dolgu yapılır ve aşağıya kadar inilir. Böylece her iki tarafta 14 dolgumuz oluşur. Tekrar 2 zincir çekip yukarıya dönülür. 2 boş zincirin içine 2 dolgu, tekrar 2 zincir, tekrar 2 dolgu ve aşağıya kadar inilir. Bu şekilde göğüs ölçünüze gelinceye kadar devam edilir. Bu da takriben 5 ya da 6 sıradır.

Bağımsız olarak 2 göğüs parçasını bitirdikten sonra, ortadan sık iğne ile tutturulur. Daha sonra üçgenlerin altından zincir çekilerek bedeniniz ölçüsünde zincir oluşturulur. Böylece delikli bölüme gelinir. Zincire 2 zincir çekip 1 zincir boşluğu atlayarak sık iğne şeklinde 1. sıra örülür. 2. sırada 2 zincir çekilerek her deliğe batıp küçük deliklerle sıra tamamlanır. Bu delikli bölümün enini istediğiniz ölçüde yapabilirsiniz.

Örgü büstiyerimizin askısı için 2 zincir çekip üstüne birkaç sıra sık iğne yaparak askıyı oluşturabilirsiniz.

3 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin