Salı, Mayıs 23, 2017

4 YORUMLAR

  1. ben bu origami işlerini çok seviyom ama iş uygulamaya gelince nedense başarısız oluyorum..ikebana daha bi basit sanki..tabi ikebana da n anladığımız budama ,kırpma diil..baya baya bi çiçek düzenleme işi var ortada .nerden biliyorum bunu peki?japon bi arkadaşım vardı zamanında..bence bu japonlar çok komik insanlar ..konuşmaları da bi acaip..ya vigi vigi diye konuşuyolar ya da hora hora diye..orta bi konuşma tutturamıyolar ..ama şu da bir gerçekki acaip disiplinli adamlar ..bu albüm de disiplin işi gerçekten..peki ben de varmı o iş disiplini? hiç sanmam!.

  2. bende cok severim ama origamı yapmak için ufak parmaklara sahip olmak lazım japonlarda o var adamların her seyi ufak tefek ona gore el işi cıkartıyorlar insan bıraz düşünür yarın bir gün türkler bu işi yapmaya kalkarsa ne olur yanlız hanımlar yapacak yanı birde o sesler var ya harflerden kaynaklanıyor adamalrın bi sucu yok ya birde ne var biliyonuzmu bu japonlarla konusurken bişey demeseniz bile ses cıkarmanız lazım o konusurken cevap vermeseniz sayğısızlık oolarak görüyorlar ve esas ozaman gor sen iki japon konusurken dinleyen aklına gelen her sesi cıkartıyor saatoniki kardes

  3. güzel bir fikir, ne zamandır aklımda bu tarz birşey yapmak. ama kolay bozulmayacak bir malzeme ile yapmak istiyorum. sadece kağıt ve fotograf kullanarak yapılınca pekte dayanıklı olmaz heralde.