orjinaliği bozmadan kot paçası kısaltma

-

Kot paçalarını kısalmak zor değildir.Ama uygun renkte kalın iplikle orjinalliğini bozmadan kısaltmak da pek mümkün değildir,9-10 yıl önce kızım son aldığı kotu dükkanda yaptırıp getirince bu usulu öğrendim ve hep uyguladım.Doğrusu anlatmak aklıma gelmezdi.

devamı

ayrıntılı fotolarıyla linki

63 yorum gelmiş

 1. cikolatamolmadanasla

  Amaan kolay bişeymiş de beni geriyo paça kısaltma. Dikiş makinesi yeni geldiğinde ”madem dikiyorum ediyorum diyosun bari bi işe yara” diyerek eşofman tutuşturdu bi ‘arkadaş’ :)) O da içten kaygan kumaş astarı olanlardan. Ayy deli etti beni strese girdim:))

 2. nalana

  sen de sağol bellindam,çikocuğum sülalenin kot paçacısı bendim,bunu öğrenince rahat etmiştim.Şimdi burda kimse beni tanımıyor:)))

 3. nalana

  lamecicikız,ben de öyle bedenime göre kotun paçası en az 5parmak uzun gelir.Ben Ankaradayım evet.Nasıl Karasu serin mi?

 4. yokumdiyor

  ben anlayamadım tam, paçasının alt bölümünü kesip, kısaltacağımız kadar kısaltıp tekrar alt bölümü dikiyoruz. doğru mu anlamışım?tşkler paylaşım için pek takdir ettiğim nalana hanımcığım :)

 5. BynFavori42

  bu yöntemi terzide kısalttırdığım bi pantolonda görmüştüm ve takdir etmiştim evdede uygulanabilir hem daha sonra uzatılabilir diye, lakin sanki her ay boy atıyoruz uzatmadan eskir bu kotların paçası diyede düşünmüştüm. Dediğim yöntem çocuklara yapılabilir malum gelişiyolar… Eskiden üstüme göre hiç bişey bulamazdım kendim çize eder diktirirdim, bi yerde bana uyan bişey bulsam ohh benide düşünen olmuş derdim:))) neyseki şimdi çeşit ve seçenek çoğaldı

 6. nalana

  Yokum diyorcuum güzel sözlerine teşekkür ederim.Kesmeden katlayıp teyelleyip paçadaki orjinal dikişlerin 3-5mmaltından dikiş görünecek şekilde dikip eğer tekrar açmak sözkonusu değilse keserek ütülüyoruz.İçe kıvrılan kısım fazla değile kesmeden ütülüyoruz.

 7. nalana

  amin alyacığım hepimizi sevdikleriyle yaşatsın allahımburaya da yazayım:kızlarım, biriniz küçük dikiş makinesi istiyordu bu gün burada 1lira kargo ücretiyle 18 liraya adrese yollanıyor bir bakın eğer isterseniz hemen siteye üye olup sipariş verirseniz kargosu ucuza gelirgaliba normal dükkan fiyatları da 20-25 tl gibiydi

 8. nalana

  hadeee ayme alyaya karşı bu sitede pantaolonunu kapan gelsin.kızlar biz kestiğimiz paçaları ucuca ekleseydik uhhhuuuu

 9. nalana

  ben denedim açılıyor.Bu siteye üye olun benim amerikada görüp aldığım almadığım çok şey burada oluyor ve daha ucuz.

 10. nalana

  ben henüz alışveriş yapmadım ama alanların görüşleri yayımlanıyor.oldukça işlek bir site,3gün içinde ürün teslimi yapılıyor diye biliyorum.

 11. nalana

  mesela kızımın benim için amerikadan 20 dolara aldığı gıdı toparlayıcının aynısı sitede 7.99liraydı iyi mi?

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn