Çarşamba, Ekim 26, 2016
orjinaliği bozmadan kot paçası kısaltma

orjinaliği bozmadan kot paçası kısaltma

63

Kot paçalarını kısalmak zor değildir.Ama uygun renkte kalın iplikle orjinalliğini bozmadan kısaltmak da pek mümkün değildir,9-10 yıl önce kızım son aldığı kotu dükkanda yaptırıp getirince bu usulu öğrendim ve hep uyguladım.Doğrusu anlatmak aklıma gelmezdi.

devamı

ayrıntılı fotolarıyla linki

63 YORUMLAR

  1. Amaan kolay bişeymiş de beni geriyo paça kısaltma. Dikiş makinesi yeni geldiğinde ”madem dikiyorum ediyorum diyosun bari bi işe yara” diyerek eşofman tutuşturdu bi ‘arkadaş’ :)) O da içten kaygan kumaş astarı olanlardan. Ayy deli etti beni strese girdim:))

  2. sen de sağol bellindam,çikocuğum sülalenin kot paçacısı bendim,bunu öğrenince rahat etmiştim.Şimdi burda kimse beni tanımıyor:)))

  3. ben anlayamadım tam, paçasının alt bölümünü kesip, kısaltacağımız kadar kısaltıp tekrar alt bölümü dikiyoruz. doğru mu anlamışım?tşkler paylaşım için pek takdir ettiğim nalana hanımcığım :)

  4. bu yöntemi terzide kısalttırdığım bi pantolonda görmüştüm ve takdir etmiştim evdede uygulanabilir hem daha sonra uzatılabilir diye, lakin sanki her ay boy atıyoruz uzatmadan eskir bu kotların paçası diyede düşünmüştüm. Dediğim yöntem çocuklara yapılabilir malum gelişiyolar… Eskiden üstüme göre hiç bişey bulamazdım kendim çize eder diktirirdim, bi yerde bana uyan bişey bulsam ohh benide düşünen olmuş derdim:))) neyseki şimdi çeşit ve seçenek çoğaldı

  5. Yokum diyorcuum güzel sözlerine teşekkür ederim.Kesmeden katlayıp teyelleyip paçadaki orjinal dikişlerin 3-5mmaltından dikiş görünecek şekilde dikip eğer tekrar açmak sözkonusu değilse keserek ütülüyoruz.İçe kıvrılan kısım fazla değile kesmeden ütülüyoruz.

  6. amin alyacığım hepimizi sevdikleriyle yaşatsın allahımburaya da yazayım:kızlarım, biriniz küçük dikiş makinesi istiyordu bu gün burada 1lira kargo ücretiyle 18 liraya adrese yollanıyor bir bakın eğer isterseniz hemen siteye üye olup sipariş verirseniz kargosu ucuza gelirgaliba normal dükkan fiyatları da 20-25 tl gibiydi

  7. ben henüz alışveriş yapmadım ama alanların görüşleri yayımlanıyor.oldukça işlek bir site,3gün içinde ürün teslimi yapılıyor diye biliyorum.