Salı, Mayıs 23, 2017

Örme Battaniye

6

tığ işi battaniye
Tığ işi bir şey yapmamıştım, hayatımda eksik kalmasın dedim. İlk tığ denemem budur, nasıl olmuş? Daha neler denedim neler, hepsi gelincik tarlalarımda – (wildpoppyfields)

Paylaş
wildpoppy
Değişik insanlarla tanışmak, yeni şeyler öğrenmek ve yaşamda çeşitliliği deneyimlemek vazgeçemediğim bir şey, bir ihtiyaç hatta. Nüfus kağıdındaki yaşıyla kendi algısındaki yaşını, aldığı üniversite eğitimi ile yaptığı işleri, bir türlü senkronize edemeyen, ettiği zaman ise kendini, kendi gibi hissedemeyen, yaptığı işleri, yaptığı yemeği bile hatta ikinci kez yapmaktan sıkılan, yapamayan hatta, oğlunu seven, koruyan, kollayan, ona güvenen, ona kızan, onun için endişelenen tipik bir anne olmasına rağmen, hala kendinin bir anne olması kavramına şaşırabilen, belki de herkesin tanımladığı gibi tipik bir ikizler kadınıyım ben kısaca... Kendimi bildim bileli pek sevdim elişi, hobi kavramlarında bir şeyler üretmeyi. İlkokulda ki elişi dersini tek seven çocuk bendim herhalde ama diğer arkadaşlarım nefret ettiği için bende gizlerdim bu sevdamı gözlerden. Artık gizlemiyorum ve paylaşmak istiyorum herkesle. Bu blogumun ortaya çıkması da bundandır.... email: wildpoppyfields@gmail.com

6 YORUMLAR

  1. Özellikle renklerine bayıldım.Elinize sağlık.Ben de çocukluğumdan beri elime tığ almadım ama böyle eserleri görünce çok özeniyorum,bir denesem diyorum :)

  2. çok güzel olmuş. bayıldım. @ayamaya’nın söylediği nedenden ötürü bu tür battaniyeleri çok seviyorum. anneannemin benim için ördüğü battaniyeyi paylaşmayı unuttum. bu akşam fotoğraflayacağım. tekrar elinize sağlık. 

  3. Herkese teşekkür ederim. Benim ne anneannemden nede babaannemden böyle birşeyler görmedim ben. Annem pek güzel tığ yapar ama ince, ince hatasız danteller. Benim sabrım ancak buna yetti.
    Yaptım oldu, bence deneyin…bunun bütün esprisi bence yünlerin renkleri ve cinsinde… tabii biraz da sabır… Herkese sevgiler…