Salı, Ekim 25, 2016
Ornitorenk Handmade Fatma’nın Eli elbise

Ornitorenk Handmade Fatma’nın Eli elbise

10

elbise
Elbisenin sürprizli sırt detayı içinse buraya bakmalısınız.

10 YORUMLAR

  1. ne muhteşem bir hikayesi varmış, elbisenin arkasındaki sürpriz nedir diye takip ettim iyiki de etmişim hem elbiseye hem hikayesine bayıldım :) ayrıca kullandığın pazenin desenine hayranım. ellerine ,yüreğine sağlık

  2. teşekkürler zulaltan, pazenleri bende çok seviyorum kışın en sevdiğim parçalar pazen elbiselerim. bu kumaş ve benzeri iki kumaş kıyıp kesemediklerimden, uzun zamandır bekliyor chanel ceket planlıyorum şu an bundan. Fatma’nın eline gelince aşkının acısından elinin acısını hissetmeyen güzel bir kadınmış ve yeryüzünde neredeyse her dinden ve ırktan insanın onun elinin şifalı olduğunu düşünmesi ne güzel.

  3. chanel ceketin çok güzel olacağından eminim, ceket zordur kolay gelsin merakla bekliyorum. ben de bu pazenden etek yapmayı planlıyorum yeşil ve bu kırmızı olanı en sevdiğim renkleri pazenin. planda var da sıra bekliyor .

  4. filiz zor deme zaten kollu birşey dikmeye çok korkuyorum :))))) ne zaman denesem kol evi ve kolu birbirine uydurmakta sıkıntı yaşıyorum dik sök dik sök helak oluyorum üstelik ceket olduğu için astarlıda yapmak lazım. ben dikişle ilgili hiç eğitim almadım. ben bunu yaparım diye bir cesaret makina aldım boyumca bir yığında kumaş kalıp çıkarmayı bile bilmiyorum. burda dergisinden çıkardığım üstelik üşencimden 34-42 arası tüm bedenler tek kalıp üzerinde olduğu, sadece çizgilerle bedenlerin ayrıldığı kaç beden dikeceksem fazlasını alta kıvırıp kullandığım temel bir askılı elbise kalıbını baz alıp uydurup uydurup dikiyorum. yakalar, omuzlar, etek boyları falan tamamen göz kararı ayarlanıyor üstelik ben göz kararıyla pilav bile yapamazken :D.
    bende kırmızı ve mavisi var gettirttiğim arkadaşım yeşili bulamamış ama çok istiyorum kıpkırmızı ceketimi kotun üzerine giymeyi.

  5. ceket üç defa diktim hayatımda sonrada vazgeçtim zordur çünkü bilirim ,kalıp iyiyse cıt yerleri falan kolda ve bedende işaretliyse kolay halledersin o işaretler işini kolaylaştırır ben dikişle ilgili kiteplara baka baka öğrendim ,kalıp çıkarmak farklı dikiş dikmek çok farklı ikisine de ayrı eğitim gerek ama dikişte en önemli deneyim.kolu oturttunmu gerisi kolay.ama ilk diktiğim cekete hayran kalmışlardı çünkü diktiğim tarihlerde piyasada doğru dürüst ceket modeli yoktu .uzun, kruvaze , yakası geniş bir ceketti sonra onu kestim şuan yeleğe dönüşmek için bekliyor ceket.kardeşime dikmiştim .senin ceket nasıl bir model var mı blogunda resmi ?

  6. kolun kol evi ,bedenin kol evinden 4 cm fazladır o 4cm fazla molayı iyi ,büzgü oluşturmadan bedene yerleştimen lazım onun içinde çıtlar atılır hem bedende ,hem kolda ,dikerken o çıtlar üst üste gelecek.