Salı, Ekim 25, 2016

Otantik Çanta

7

Otantik Çanta
Annemin Fikir Yumağı yarışması için ördüğü, fakat kabul edilmeyen otantik çantası. Çorap şişleri kullanarak ördü. Kullandığı motiflere bizim oralarda koç başı derler.

Otantik Çanta

Otantik Çanta

Paylaş
zulaltan
Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

7 YORUMLAR

  1. annem bu desenleri kafadan hemen yapıyor. bildiği ne desenler var hiç unutmamış, benim aklımda hiç kalmaz illa bakmam lazım.çok üzülmüştü kabul edilmeyince.