Pazartesi, Ekim 24, 2016
PANTOLONDAN ELBİSEYE

PANTOLONDAN ELBİSEYE

24

Yaz bitmiş ama benim haberim olmadı. Bu nedenle İspanyol paça pantolondan bozup oyulgama tekniğiyle diktiğim elbiseyi göstermek ancak şimdi geldi aklıma. Görmek isterseniz düşün peşime, pantolondan bozma elbisem bloğumda..

Eskiden böyleydi, artık değil..
Eskiden böyleydi, artık değil..

24 YORUMLAR

  1. Sevgili nazesen, sevgili 03belinda, sevgili takirika, sevgili Noblesse, sevgili-M nalan ablam :p, sevgili aslimavi;gösterdiğiniz ilgi ve beğeni beni son derecede mutlu etti. Çok ama çok teşekkür ederim. Kalıp çıkarmayı, makine kullanmayı bilmediğim için kalıpsız ve elde dikiyorum, zor ama zevkli oluyor. Bu sene şeytanın bacağını kırdım ve biçki dikiş kursuna başladım. Neler öğreneceğimi çok merak ediyorum. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum.Sevgilerim sizinle olsun..

  2. Tevazu göstermeyelim lütfen gülenim bayanım,biz boşa övmeyiz bir işi,hata görsek yerden yere de vururuz annadınmı:)))Valla çok güzel olmuş.Hele yakasına bayıldımmm

  3. harika olmuş,elbiseyi görünce inanamadım bu pantolondan o elbise muhteşem yani ne denirki başka size,elleriniz dert görmesin hayran kaldım:))

  4. Nalan ablam; yok vallahi tevazu değil. Havaya girersem sonum kötü olur diye korkuyorum :P Şaka bir yana Nalan ablam mutlaka hataları var ama ben dikiş tekniği bilmediğim için düzeltemediğimden hataları örtbas ediyorum. Terzi arkadaşlardan, ekmeğini terzilikten kazananlardan utanıyorum aslında. Nalan ablam yaka DA teşekkür ediyormuş :)çelebim; ben dahiysem Hüseyin Çağlayan ne :) ben artık giyemediklerimi başka bir şeye dönüştürüyorum sadece. İltifatın için çok sağ ol canım benim..Sevgili farfin;bu boyla İspanyol paça neme gerekse almışım zamanında. Dolap bekleyeceğine elbise oluversin dedimdi. Çok sağ ol, beğenmene çok sevindim :) Cesaretlendim. Kesecek bir şeyler bulmam lazım :)Sevgili Bynfavori42; ben Ankara’dan Fethiye’ye yerleştiğimden beri elbise giymeye başladım. Daha havadar oluyor :P Giymediğim bu tür kıyafetlerimi değerlendiriyorum ya da değerlendirmeyi deniyorum. Beğenmene çok mutlu oldum, inan. Çok sağ ol..Sevgili alonenes; çok sağ ol. Makineyle diksem hatasız olurdu ama el dikişi anca bu kadar. Beğenmen beni o kadar mutlu etti ki.. Çok sağ ol.Hepinize teşekkür ediyorum. Nalan ablam sevindiğimde nasıl bir şeye dönüştüğümü çok iyi bilir. Çok sevindirdiniz beni. Sağ olun..

  5. çok çok çok güzel olmuş. o elbisenin eski hayatında pantolon olduğunu şimdii söyleseler asla inanmam.. ellerine sağlık.. bayıldımmmm…

  6. Sevgili ayme; çok ama çok sağ ol. O kadar yürekleniyorum ki bu sözleri duyunca, elimde makas kesecek bir şeyler ararken ev ahalisinin dolaplarının önünde siper olduklarını görünce çok şaşırıyorum :) Tekrar teşekkürler..

  7. bence de ne yap ne et kesecek bi şeyler bul.. geridönüşümleri harika oluyor.. :))) tekrar ellerine ,yüreğine sağlık..

  8. Evdeki bütün giysileri kes bence,sonuç böyle olacaksa hiç çekinmeden kes gitsin derim,bende bu yetenek olsa bütün dolabı keser biçerim,bluze ayrıca bayıldım çoook şık olmuş ellerin dert görmesin:D

  9. Sevgili ayme ; :))) Fethiye’de blogger arkadaşlarımızdan biri yarın İstanbul’a dönüyor. Dün akşam veda yemeğinde birlikteydik. Arkadaşım ‘Gülen bunları kes, dik’ diye üç tane gömlek getirmiş bana :) Gözüm döndü :) Eşim Hakan artık kıyafetlerini kontrol ediyor çünkü onun ‘iç’ ettiğim gömleklerinden birini ikiz kardeşim Sedef çanta haline getirmişti :) Yani bana bizim evden iş çıkmaz :) çünkü ben bu evdeki bu anlamdaki kariyerimi tamamlamalıymışım artık :) Yakında komşu balkonlardan masum masum çamaşır askılığında kurumayı bekleyen gömlekleri çalarken yakalanırsam bunu nasıl açıklarım bilmiyorum :P Tanık olarak da sizi yazdırırım :D Ayme dedi ki derim polise ‘ne yap ne et kesecek bir şeyler bul’ dedi: Ben de çalmak zorunda kaldım derim :DSevgili farfin; çok sağ ol ama ben yetenekli biri olduğumu düşünmüyorum :/ bu sadece ölçme-değerlenmdirme konusunda iyi bir göz olabilir bence sadece ama becerikli olduğumu düşünmene çok sevinip mutlu oldum.Ben o kadar çok kestim ki kesilecek bir şey kalmadı :) Dolabı bile kestim. Yani bildiğin dolabı; aslında kesmedim de benim dürtmemle gardrop kapağından kullanım amacı mükemmel bir şey yaptık. Fotoğraf çekince onu da göstertirim :) Sonra o gardrobun çekmecelerinden sevimli bir şeyler yaptım :) Babam bana yaratıcı kızım ebnim diyor, becerikli diyor ama onmarifet olmasa biraz zor yani :)Hepinize tekrar ve çok teşekkürler..