Papatyalı gelin buketi

-

papatyali-gelin-buketi
İzmir’den çok tatlı bir gelin müşterim için papatyalı gelin tacı ve gelin buketi hazırlamıştım, işte bu yukarıdaki o bahsettiğim gelin buketi tasarımım. Gelin aksesuarları üretmeye başladığımdan beri müşterilerimden gelin buketi de yapıyor musunuz diye sorular geliyordu, ben de birkaç çeşit gelin buketi çalışmaya başladım.

papatyali-gelin-buketi-
En kaliteli, gerçeğe çok benzeyen küçük papatyalar, kahverengi çalı benzeri tomurcuklu çiçekler ve yemyeşil taptaze görünen uzun yapraklar ile hazırladım bu çok doğal gelin buketini. Etrafında tül kullanmak istemedim çünkü bu gelin çiçeğinin naturel görüntüsünü bozabilirdi.

papatyali-gelin-buketi-2
Tül yerine buruşuk dokulu özel çiçek kağıtlarından kullandım, renk olarak sarımtırak bir renk seçtim, üzerine amerikan sicimlerine benzeyen çalı süpürgesi malzemesini hatırlatan bu ipleri sardım. Şıklık katması için de yarısı beyaz, yarısı sarı olan cameo kadın portreli güpür dantelli aksesuarı yapıştırdım.

papatyali-gelin-buketi-3
O kadar doğal bir gelin buketi oldu ki görenler papatyaları gerçek zannetti. Aynı papatyalardan gelin tacı da hazırladığım için sevgili gelin adayım bir de gelin tacı arayışına girmekten kurtulmuş oldu :)

papatyali-gelin-buketi-4
Müşterinizle aynı dili konuşuyorsanız onun çok da detay vermesine gerek kalmadan, beklentisi az çok tahmin edebiliyorsunuz. Örneğin kadın portreli cameo aksesuarı kendisi talep etmemişti, ben ona sürpriz ve bir güzellik yapmak istedim açıkçası. Böylece sanırım beklentisinin biraz daha ötesine geçmeyi başardım :)

Nikah töreninden sonra paylaştığı fotoğraflarında da çok mutlu görünüyor kendisi. Buradan teşekkürler kendisine bir kez daha.
papatyali-gelin-buketi-5

 

Beril Öke Gülen

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü"nden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektler ile mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektro-pop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresindeki ofisinden, sadece internet üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. El yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan; aynalara, bez çantalardan; hasır şapkalara; inci kolyelerden; dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. MAĞAZALAR: Zebramo'da: www.zebramo.com/users/3048962 Dekopasaj'da: www.dekopasaj.com/berilokegulen-profil Gardrops'ta: www.gardrops.com/berilokegulen Tisho'da: www.tisho.com/dukkan/paperfaces_59823_1 Elemeğibunlar'da: www.elemegibunlar.com/uye/paperfaces