Papatyalı gelin tacı

-

papatyali-gelin-taci-modelleri
Kır düğünü temasının vazgeçilmez gelin aksesuarı kuşkusuz ki papatyalı gelin taçlarıdır.
Yıllardır birçok gelin adayı müşterim için papatyalı gelin taçları hazırladım ve hazırlamaya da devam ediyorum. Özellikle ilkbahar-yaz aylarında çokça tercih ediliyor.

Piyasada hazır satılan papatyalı gelin taçlarını çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim, bazıları çok yapay duruyor, bazıları ise gereğinden fazla büyük. Ben hazırladığım gelin taçlarında gerçeğe en yakın, en kaliteli kumaş çiçekleri kullanmaya özen gösteriyorum. Bu papatyaları da kumaş çiçek tedarikçimden özene bözene seçtim.
İzmir’den çok tatlı bir gelin adayı müşterim için bu çok özel papatyalı tacı ve aynı papatyalardan gelin buketini hazırladım. Gelin buketi ile ilgili çok ayrıntılı bir yazı daha yazacağım merak etmeyin :)

papatyali-gelin-taci-modelleri-2
Tacın arka bölümünü müşterimin başına göre ayarlayabilmesi için organze ince kurdeleler ile bağladım. Fiyonk bölümünden çözülüp yeniden bağlanabiliyor.

papatyali-gelin-taci-modelleri-1
Papatyalı gelin tacının ince ve zarif olmasını talep etmişti sevgili müşterim. O yüzden aralarını dantel şerit fiyonklar ile bağlayarak daha ince bir görüntü kazanmasını sağladım. Bu gelin tacını hazırlamak oldukça uzun zaman alıyor bu arada, dalları birbirine çok düzgün bir şekilde, çiçekler üst üste gelemeyecek şekilde, önce iplikle dikmeniz gerekiyor. Daha sonra ipliklerin görünmemesi için de benim yaptığım gibi üzerine dantel şeritler veya zevkinize göre başka malzemeler kullanarak gizlemeniz gerekiyor.

papatyali-gelin-taci-modelleri-3
Düğün töreninden sonra benimle fotoğraflarını paylaşmıştı, sağ olsun, ben de sizlerle paylaşıyorum :)

Gerçekten çok hoş, bohem bir gelin olmuş. Özgür, genç ruhunu, papatyalı gelin tacı ile vurgulamış kendisi.

Çok teşekkür ederim, paylaşımı için buradan tekrar.
papatyali-gelin-taci-modelleri-4

Beril Öke Gülen

2 yorum gelmiş

  1. Merhaba ben nasıl satın alabilirim ayrı ayrı fiyatları ne kadardır ve teslim süresi kocaeli için kaç gündür?Lütfen cevaplar mısınız?

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü"nden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektler ile mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektro-pop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresindeki ofisinden, sadece internet üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. El yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan; aynalara, bez çantalardan; hasır şapkalara; inci kolyelerden; dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. MAĞAZALAR: Zebramo'da: www.zebramo.com/users/3048962 Dekopasaj'da: www.dekopasaj.com/berilokegulen-profil Gardrops'ta: www.gardrops.com/berilokegulen Tisho'da: www.tisho.com/dukkan/paperfaces_59823_1 Elemeğibunlar'da: www.elemegibunlar.com/uye/paperfaces