Perşembe, Ekim 27, 2016
Parıldayan kozalaklar

Parıldayan kozalaklar

2

duvar süsü
Geçenlerde pikniğe gitmiştik, eh tabii bir sürü çam ağacı vardı etrafta ve tabii kozalaklar da:) Aklıma kozalaklardan güzel işler çıkarabileceğim geldi, koyuldum ağaç diplerinden şekli şemali düzgün kozalakları toplamaya. Eve dönüştede x yapı marketten vernik aldım.
Akşam başladım yapmaya, yapım aşamalarını çekmek aklıma gelmedi ama en açıklayıcı biçimde siz sevgili arkadaşlara dilim döndüğünce aktarayım. Önce şekli düzgün kozalakları seçtim, verniği fırçayı ve renkli simleri önüme aldım, başladım verniklemeye. Verniklediğim kozalağa hemen sim döktüm. Simler iyice yapışsın diye hepsini bu şekilde yaptım, gazete üzerine yerleştirdim kurumasını bekledim.
Bunlar bir köşede kurumada dururken diğer aşamaya geçtim. Sağlam karton parçası buldum üzerine plastik kap koyup kurşun kalemle yuvarlak çizdim. Bir küçük boy da ortaya yuvarlak çizdim. Onu da uçu tırtıklı bıçakla düzgünce kestim. Ponpon yaptığım iple de kartonun etrafını sardım, ipin son kısımlarını silikon tabancasıyla sabitledim. Bu arada verniklediğim kozalaklar da kurumuştu. Hemen 2. aşamaya geçtim. Kozalakların arkasını sıcak silikon tabancasıyla yapıştırıcı sürüp yaptığım kartona sabitledim. 4. ve son aşama olarak da kartonun kenarlarına tuhafiyede satılan fırfırdan alıp sabitledim ve kozalakların üstüne taş yapıştırdım. Umarım açıklayıcı olmuştur yazım. Herkese sevgiler…

duvar süsü

duvar süsü

2 YORUMLAR

  1. Çok da şık olmuş elinize sağlık..Bende de kozalaklardan var,öyle cam fanusta duruyor.Kimisi yaldızla boyalı,
    onlara el atayım bari:)