Pazar, Ekim 23, 2016
Patates baskılı tişörtler

Patates baskılı tişörtler

7

Patates baskısını hatırlarsınız, ilkokulda resim derslerinde yapardık. Çok eğlencelidir :)

Patates baskısını kullanarak çocuklarınızın tişörtlerine renklendirmeye ne dersiniz? Çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz bu basit aktivite ile hem eğlenceli vakit geçirebilir, hem de çocuğunuzun yaratıcılığının gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Nasıl yapıldığı linkte detaylı bir biçimde fotoğraflarla birlikte anlatılıyor. Tişörtlerin üzerine baskı yapacağınız resimleri istediğiniz gibi seçebilirsiniz, size kalmış. Üstelik sadece tişört değil, kumaş çantalar, saç bantları gibi diğer aksesuarlarınıza da bu tekniği uygulayabilirsiniz.Yapılışını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. ayy bende geçmişe gittim geldim valla..bu arada aranızda bilen biriniz bana yardımcı olabılır mı? nasıl bı boya kullanabılırım baskı için yıkandığındada çıkmaması gerekiyor. yakın bı zamanda ikizlerim olucakta zıbınlarının üzerine isimlerini işlemeyi düşünüyordumda bu baskı olayını görünce patatesten harf kesip baskı yapmak aklıma geldıde bıranda :) yardımcı olursanız cok sevınıırm.

  2. @bukural bebekleriniz için çok güzel olabilir gerçekten :) güle güle büyütün inş. pamuklu kumaştan yapılmış giysilere kumaş boyası kullanarak istediğiniz şekillerin baskısını yapabilirsiniz :)