Çarşamba, Ekim 26, 2016

Patates Kafalar…

5

Patatese resimler çizen Lübnanlı bir sanatçının eserleri insan yüzüyle patates yüzeyleri hakkında ilginç benzerlikleriortaya koyuyor.

Beyrut’ta oturan Lübnanlı sanatçı Ginou Choueiri çalışmalarını anlatırken şöyle diyor:” Ben çarpıcı benzerlikleri nedeniyle insan yüzünü resmetmek için patatesi seçtim. Patatesin bizim yüzümüz gibi gözenekli bir derisi var. Patatesin rengi cildimizle çok benzer. İnsanlar gibi farklı şekilleri var. Bizim gibi canlı ve sonra ölüyor.”

Daha fazla bilgi için buraya bakınız…

5 YORUMLAR

  1. Korku filmindeki adamlar gibiler hiç kadın yokmu diyecektim.Sabırsızlık etmişim.Patatesi bu kadar güzel renklendiren biri ağıda çizimde ne kadar başarılıdır kimbilir?

  2. nazesen, Ginou Choueiri’nin oldukça başarılı işleri var. Sitesinin linkini en sonda verdim, ziyaret etmenizi öneririm…

  3. Çok güzeller Methods, teşekkürler. Daha önce Ginou Choueiri’nin bazı eserleri maille gelmişti arkadaşlarımdan görmüş ve çok beğenmiştim. Patates kafalarda sanırım dekupaja benzer bir teknik kullanmış değil mi? Tamamen olmasa da bazı ayrıntılar öyle gibi. Hatta bilgisayarda orijinal çizimleri yayıp uzatmış sanki. Çok ustaca yapmış ama bunları. Patateslere de çok güzel uygulamış. Bütünleştirmiş.Methods çok özel bir şey soracağım tasarım öğrencisi misiniz?Tabi ki yanıtlamayabilirsiniz. :))) Merakımı mazur görünüz. … Siteniz de çok güzel.

  4. ufudik, Ginou Choueiri’nin bunları patateslerin üzerine tamamen eliyle yaptığını biliyorum. Tabi teknolojinin nimetlerindende faydalanmış olabilir… Bu konuda net bir bilgim yok.Güzel Sanatlar Fakültesi Resim mezunuyum, ama mezun olalı yıllar oldu :))