Çarşamba, Ekim 26, 2016
Peri’den Tütü ve Saç Bandı Yapımı

Peri’den Tütü ve Saç Bandı Yapımı

7

Kuzenimin kızı için yaptım bu tütüyü. Fakat en kısa zamanda kızıma ve yeğenime de yapacağım. Buz pateni yaparken giyecekler :) Yapılışı çok basit fakat yine de fotoğrafladım sizin için :)

Marifetli Peri
Marifetli Peri
Marifetli Peri
Marifetli Peri

Önce geniş lastiği belinin ölçüsüne göre kestim ve iki ucunu birleştirip diktim. Daha sonra tülden kestiğim şeritleri, yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, ilmek yöntemiyle lastiğe bağladım.

Marifetli Peri
Marifetli Peri

Lastik gergin dursun ve açılınca aralarda boşluk kalmasın diye, lastiği bir taburenin ayaklarına geçirdim. Sıkıştıra sıkıştıra tüm çevresini bu şekilde tamamladım. Yine tülden bir çiçek yapıp, lastiğin birleşim yerine diktim.

Marifetli Peri
Marifetli Peri

Keltoş bebişimizin başı da boş kalmasın dedim :) Tülden daireler kestim ve üst üste koydum. Alt kısmını da büzdürerek diktim. Lastik çok beyaz kaldığı için, üzerine, lastiği gerdirerek tülü diktim ki, büzgülü büzgülü dursun. En son olarak da, yaptığım çiçeği üzerine dikip bitirdim.

Marifetli Peri
Marifetli Peri

Bu da daha önce örneğini yayınladığım yelek . Annem bitirmiş ve süslemiş. Bu modeli de çok beğeniyorum.Blogumu ziyaret edip, fotoğrafların üzerine tıklarsanız, büyük hallerinden örneği çıkartabilirsiniz.Kuzenimin kızına, çok az bir maliyetle kapı süsü de yapmıştım. O da burada.

7 YORUMLAR

  1. Ellerine sağlık.Bende aynı etekten yaptım ancak kullandığım cibinlik tülü çok kötü oldu.Buruştu,kırıştı.İstediğim gibi olmadı.

  2. Bahar006, çok beğeniyorum ben de bu yeleğin modelini. Her türlü süslemeye de çok uygun. Çok teşekkürler:)Fadiş, çok teşekkür ederim:)Güneşedoğru’cum, çok teşekkürler:)Rahelfer, tütüyü aslında duvak tülüyle yapıyorlar ama ben de normal delikli bir tül buldum ve onunla uyguladım. Yumuşak olduğu için güzel durmaz zannettim fakat çok güzel oldu. Teşekkür ederim:)Adadeniz’cim, sende kız yok ama yeğen falan vardır:) Onlara yaparsın:) Çok teşekkürler.Öslemim35, çok teşekkür ederim:) Olur tabi neden olmasın…