Cuma, Ekim 21, 2016
Peri’nin Dekoratif Sabunları ve Kutusu

Peri’nin Dekoratif Sabunları ve Kutusu

17

100. yazımla karşınızdayım efendim:)Kutuya ve sabunlara peçete uygulaması yaptım.

MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ

Ayrıntılar için buyrun

MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ

17 YORUMLAR

  1. Serap hanım.. Rica etsem nasıl yapıldığı hakkında bilgi verirmisiniz ? Çok güzeller bende denemek istiyorum ama nasıl uygulandığını bilmiyorum :(

  2. Chat Noir 1, çok teşekkür ederim:)Tutku41, çok teşekkür ederim:) Aslında uzun açıklamalı halini de eklemiştim buraya ama blogumdaki aynı cümleleri kullandığım için reddedildi:( Bu konuda gerçekten çok sıkıntılıyım. Her yere ayrı metin yazamam ki… Açıkçası ben de sadece link vererek geçiştirdim, başka arkadaşlar gibi…Blogumda anlattım ama seni kırmayıp buraya da yazayım.Yapılışı:Öncelikle beyaz sabun olması gerekiyor. Alt zemin beyaz olursa, peçetenin renkleri daha güzel ortaya çıkıyor. Renkli sabunlara da yapanlar var ama benim pek hoşuma gitmiyor. Sabunu alırken üzerinde kabartma yazılar olmaması da önemli. En azından bir tarafı düz olursa, uygulaması daha kolay oluyor. Eğer girinti çıkıntı varsa, mesela markası, orayı düzleştirmemiz gerekiyor. Bunu da kazıyarak veya hafifçe zımparalayarak yapabiliriz. Sonra peçeteden kestiğimiz deseni katlarına ayırıp, tutkal yardımıyla sabuna yapıştırıyoruz. Kuruduktan sonra üzerine bir kat daha tutkal sürüyoruz. Tutkal olarak, önce peçete tutkalı kullandım, sonraki yaptıklarımda tekstil tutkalı kullandım.

  3. Bahar006, çok teşekkür ederim:)Azrabenn, teşekkür ederim. Seramik üzerine peçete çalışmışsın sanırım. Çok güzel olmuş ama yıkanınca çıkar biliyorsun değil mi? Dekoratif amaçlı yaptıysan sadece verniklemek yeterli olabilir. Çıkmaması ve kolayca yıkanması için üzerine sır vernik atman gerekiyor. Yine de ısıyla temaz ederse (demlik olduğu için diyorum) nasıl olur bilemiyorum. Senin de eline sağlık:)Mavisaofra’cım, çok teşekkür ederim. O peçetenin güzelliği:)Oykuuu, çok teşekkür ederim. Ben de çok sevdim onları:)Gönüldenele’cim, çok teşekkürler:)Güneşedoğru, çok teşekkür ederim canım:)BynFavori42, çok teşekkürler. Gerçekten durduramadım kendimi, seri üretime geçtim:)