Cumartesi, Mayıs 27, 2017
Peri’nin ayçiçekli kabartma panosu

Peri’nin ayçiçekli kabartma panosu

7

kabartma pano
Eşantiyon ahşap kesme tahtası panoya dönüştü :)

kabartma pano
Ahşabı beyaza boyadıktan sonra zımparalayarak eskittim. Zemine puantiyeli dekupaj kağıdını yapıştırdıktan sonra, üzerine ay çiçeği resmini yapıştırdım. Daha sonra da ay çiçeklerini tek tek hamurla kabartarak onları da yapıştırdım. Sprey vernikle vernikledim. Sarı renkli bir kurdeleyle de süsledim. Ayrıntılar blogumda

Asmak için arkasına matkapla küçük bir oyuk açtıktan sonra panomuz bitmiş oldu. Küçük bir bilgi; asma aparatı için teneke kutulardaki içeceklerin açma halkasını da kullanabilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. Puantiye ve ayçiçeği, renkler çok hoş olmuş, ben uyuma bayıldım.
    Yalnız dekupaj hakkında pek fazla bir şey bilmiyorum, hamurla kabartma dediğiniz işlem nasıl yapılıyor merak ettim, bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

  2. Çok şık duruyor duvarda harika olmuş ellerinize sağlık… Bu açma halkasından askı fikrini yine 10marifette görmüş ve not almıştım çok pratik bir fikir geçektende :)

  3. Bende bayıldım puantiye ve ayçiçek uyumuna.Harika bir pano olmuş.Ayrıca bende hamur kabartma tekniğini henüz denemeyenlerdenim.Ve panoyu ilk gördüğümde yapma çiçek yapıştırmışızsınız sandım :)

  4. ne kadar müthiş duruyor. fotoğraflarınız her zaman çok güzel zaten. ee, ne duruyorum? bizim sergi – bağış etkinliği projemize katılır mısınız desem ya!