Cumartesi, Ekim 22, 2016
PLASTİK BARDAĞIN DÖNÜŞÜMÜ

PLASTİK BARDAĞIN DÖNÜŞÜMÜ

20

Bu dönüşümü geçtiğimiz senelerde yapmıştım ve bir piknik sonucu arta kalan bardaklarımı ne yaparım, nasıl dönüştürürüm diye düşünerek bu fikre ulaşmıştım. Hani şeffaf renkte ve birazda sert olan plastik bardaklar vardır ya? İşte bu boyalı bardaklar o bardaklar oluyor.

Su bazlı boya ve vernik işleminden geçti.
Su bazlı boya ve vernik işleminden geçti.

Balonun tutkal ve gazete birleşmesi sonucu yaptığım bir dönüşümdü.. Daha önceki gönderilerimin arasında yapılışını anlatmıştım; bunun diğerinden tek farkı kase şeklinde kullanıyor olmam.

Balonun tutkal ve gazete  birleşmesi sonucu yaptığım bir dönüşümdü.. Daha önceki gönderilerimin arasında yapılışını anlatmıştım; bunun diğerinden tek farkı kase şeklinde kullanıyor olmam.

20 YORUMLAR

  1. Çok teşekkür ederim. Önce zemini düz boyamış daha sonra ağacın kendisini çizmiş en son olarakta ince bir fırça yardımı ile dalları yapmıştım.. Çizimim gerçekten iyi değildir ama inanın bunu yapmak çok kolay. :)

  2. Çok teşekkür ederim. Önce zemini düz boyamış daha sonra ağacın kendisini çizmiş en son olarakta ince bir fırça yardımı ile dalları yapmıştım.. Çizimim gerçekten iyi değildir ama inanın bunu yapmak çok kolay. :)

  3. Teşekkürler.. Beğenmene sevindim.. Nasıl yaptığımı yorumların içerisinde belirtmiştim ama eğer şekli soruyorsan bir yere bakarak ya da doğaçlama yaptım, inan hatırlamıyorum; üzerinden çok uzun zaman geçti… Ama boyama işlemde sıra ile gittim:1. adım: su bazlı boya ile zemini boyadım2. adım: su bazlı boya ile ağacı çizdim3. adım: su bazlı boya ile, ince uçlu fırçayla dalları yaptım ve en sonunda vernik işlemi uyguladım

  4. Teşekkürler.. Beğenmene sevindim.. Nasıl yaptığımı yorumların içerisinde belirtmiştim ama eğer şekli soruyorsan bir yere bakarak ya da doğaçlama yaptım, inan hatırlamıyorum; üzerinden çok uzun zaman geçti… Ama boyama işlemde sıra ile gittim:1. adım: su bazlı boya ile zemini boyadım2. adım: su bazlı boya ile ağacı çizdim3. adım: su bazlı boya ile, ince uçlu fırçayla dalları yaptım ve en sonunda vernik işlemi uyguladım

  5. Hayır:) inanın çizimim kötüdür ve abartmıyorum.. :)O ağacın öyle cafcaflı durmasına aldanmayın, gerçekten çok kolay.. Deneyin anlayacaksınız (:

  6. Hayır:) inanın çizimim kötüdür ve abartmıyorum.. :)O ağacın öyle cafcaflı durmasına aldanmayın, gerçekten çok kolay.. Deneyin anlayacaksınız (: