Pazartesi, Ekim 24, 2016
Plastik kaşıktan süslü avize

Plastik kaşıktan süslü avize

3

geri-donusum-plastik-kasiktan-avize
Eşimin dükkanında satması için yaptığım avizem aslında çok çeşitli şekilde yapılıyor ama ben biraz şıkır olsun diye hem süsledim hem renklendirdim. Ve bence eşimin dükkanındaki en güzel avize oldu, sizce nasıl? :)  Yapması hem ucuz hem de kolay, saplarını kesip plastik kaşıkları silikon tabancasıyla sırayla yapıştırıyoruz, sonra da biraz süslemek yeterli. Üstelik güzel aydınlatıyor da.

  • Önce kaşıkları saplarından ayırıyoruz, ben 150 tane falan aldım ama o kadar gitmedi.
  • Sonra 5 litre su şişesini altını kestim.
  • Saplarını kestiğim kaşıkları önce bir sıra halinde dizdim, sonra üzerine kaşıkların arasındaki boşlukları kapatacak sekilde dizdim. Üzüm salkımı gibi düşünün.

3 YORUMLAR

  1. bu arada şöyle bir soru geldi, yanıtlar mısınız mümkün üse?: “Yapilisini biraz daha acar misiniz, sekil nasil veriliyor?”

  2. Öncelikle gecikmeden dolayı kusura bakmayın :) önce kaşıkları saplarından ayırıyoruz ben 150 tane falan aldım ama o kadar gitmedi snra 5 litre su şişesini altını kestim sonrada saplarını kestiğim kasıkları önce bir sıra halinde dizdim sonra üzerine kasıkların arasındaki boşlukları kapatacak sekilde dizdim üzüm salkımı gibi düşünün yaparken fotograflamak aklıma gelmediği için paylaşmadım en kısa zamanda yenisini yasıcam öz zmn paylaşırım tekrar kaşıkları yapıştırmak biraz zor oluyor ama güzel nir sonuç çıkıyor işallah biraz daha açık olmuştur ama tekrar yapım aşamalarıyla paylaşımda daha açıklayıcı olur sanırım :)