Salı, Ekim 25, 2016
Polar battaniyenin geri dönüşümü; Atatürk çiçekleri

Polar battaniyenin geri dönüşümü; Atatürk çiçekleri

15

polar çiçek yapımı
Bir gün kafamda acaba Atatürk çiçekleri yapabilir miyim diye düşünmeye başladım ve bir baktım ki kırmızı polar battaniyeyi makaslamaya başlamışım :D Şimdilik bu vazoya yerleştirdiğim çiçeklerin resmini paylaşıyorum. Bir çalışmam daha var, onu bitirdiğim zaman çiçekleri anlatımlı resimlerle paylaşacağım, facebook sayfamda daha fazla resim olacak. Yaprakları polar bir yeleğin kapşonunu keserek yaptım :) Kırmızı kısımlar battaniyeden ve vazonun içine koyduğum beyaz ve gri taşları bahçeden topladım ama daha renkli olmasını istediğim için, içine biraz da yeşillik katmak istedim, onu da yeşil kumaştan minik parçalar keserek yaptım ve çiçeğin ortasındaki minik yeşillikleri de kumaştan minik toplar dikerek yaptım :)

polar çiçek yapımı

polar çiçek yapımı

polar çiçek yapımı

polar çiçek yapımı

polar çiçek yapımı

polar çiçek yapımı

15 YORUMLAR

 1. ben diyorum canlı gibi duruyor ,o kadar güzel şekil vermişsin ki bunu polar kumaşla nasıl yapmış yahuu diye sormaktan kendimi alamıyom.
  Atatürk çiçeği senin elinden başka güzel olmuş.
  Fotoğraflama her zaman ki gibi çok başarılı.

  Ellerien sağlık Senaat :)

 2. Ellerine sağlık Senaat :) Çiçek-dal-gül pek sevmem ama bu gerçekten çok başarılı bir çalışma olmuş. Süperr :)

 3. gökçen çiçek dal gül sevmem dedin sevgiler gününde gül hakkını kaybettin.nasılsa sevmiyon diye kimse gül almaz bak :)

 4. gokceng tesekkur ederim :) aslinda bende cicek micek fazla sevmem ama son zamanlarda cicekci oldum ciktim :) oyalanayim dedim belki bir cicek yaparim,o cicek arttikca artti :D

 5. tesekkur ederim ugurbocegiatolyesi :) canli olarak kim gorduyse gercek sandi. guzel resimlemeye calistim belli olsun diye ama sen oyle diyorsan basarmisim demek ki :)

 6. Çok güzel olmuş gerçekten de, harikalar valla, ellerinize sağlık ve bence de Filizce, bir blog açın siz en iyisi bunları paylaşmak için ;)