Polimer kil ile özel tasarım takılar

-


Merhaba sevgili 10marifet takipçileri, uzun zamandır polimer kil calışmalarımı sizlerle paylaşmadığımı fark ettim. Oysa ki bu süreçte farklı çalışmalarım oldu görmenizi istediğim:)
Öncelikle tekrar belirtmeliyim ki polimer kil çalışmalarımın hepsini, her detayını elde yapıyorum, herhangi bir kalıp vs. kullanmadan. Bunu belirtmek istememin sebebi nasıl bu kadar muntazam oluyorlar, siz mi yapıyorsunuz gercekten gibi sorularla çok karşılaşıyor olmamdan kaynaklı:)
Kişiye özel çok sayıda farklı model çalışıyor olmam pek çok kişinin tercihi oluyor çünkü herkes sevdiklerine özel hediyeler vermek istiyor.
Ve bir tıpatıp aynısının başkasında olmaması, sadece kendilerinde varolduğunu bilmek de ayrıca mutlu ediyor kişileri..
Polimer kil şekil verildikten sonra fırınlanıp taşlaşan bir model hamurudur.
Fırınlandıktan sonra ayrıca suya dayanıklı hale gelmektedir.
Sizler de sevdiklerinize bu çok özel ve farklı takılardan hediye etmek isterseniz profilimdeki iletişim adreslerinden benimle irtibata geçebilirsiniz. Teşekkürler, sevgiler ?

Bir yanıt yazın

Merhaba,polimerkil ile tanışma hikayemden biraz bahsetmek istiyorum. Aslında Biyoloji öğretmeniyim,10 yıl biyoloji öğretmenliği yaptıktan sonra kızımın dünyaya gelmesiyle mesleğime ara verdim.Bu süreçte hem kızımla ilgileniyor hem de birtakım hobi alanlarına merak salmıştım.Önce ahşap,cam ve taş boyama ile vakit geçirdim daha sonra internette gezinirken polimerkili farkettim gördüğüm an bu benim malzemem deyip resmen heyecanlandığımı hissettim :) önce minyatür objelerle başladım elimi iyice alıştırdıktan sonra birtakım objeleri çatalkaşık ,kupa gibi malzemeleri kaplamayı denedim ve başarılı oldum üzerine de isim yazıp kişiselleştirdikten sonra çok kişi tarafından ilgi gördü. 2013 yılından beri, polimerkil tasarımlarımı (minyatür objeler,takı tasarım,tığ kaplama,kitap ayracı,kupa ,çatalkaşık,kase üzerine figür çalışma)her geçen gün geliştirerek genişletmeye çalışıyorum. Polimerkil tasarımcısı olarak çalışmaktan büyük keyif alıyorum,umarım sizlerde bunu çalışmalarımdan farkedebilirsiniz:)