Pazar, Nisan 30, 2017
poşet katlama sanatı-anneannemden

39 YORUMLAR

 1. bende hep böyle katlarım.bir komşum göstermişti.bu şekilde katlayınca yerde kaplamıyor

 2. Bende hep boyle katlarım sevgili Rosamary, evdeki poşetleri toplar önüne hepsini boyle katlarım ama alaylıkta olurum sonra ütüleyecek misin üstlerinden diye:)))

 3. Bende nerde gordum hatirlamiyorum ama elime poset geçerse bu sekilde katlarım hep. Bir de bu muska böreğinin sarılmasına benziyor :))

 4. Benim poşetlerimin durumunu düşününce ve yukarıda yazılanları okuyunca utandım doğrusu.Bu akşam işten çıkıp eve vardığımda, yemek sonrası oturup mutfakta karman çorman şekilde duran poşetlerimi hemen böyle katlıyorum.

 5. ben normal marketlerdeki poşetleri katlamamda mağaza poşetlerini bu şekilde katlarım diğerleri poşet torbama tıkarım

 6. ya evet nuska böreği gibii.. benimde bir arkadaşım öle katlar her seferinde kızarım.. bırak naylonları yufkaları sarda iki lokma biş yiyelim diye :))

 7. anneannemden öğrenmedim ama ben de böyle katlardım bir zamanlar sonra amaaan kim uğraşıcak şimdi bit bit onu katlamayla bi de açmak için uğraşacam deyip tıkıştırıyorum poşetleri birbirinin içine yerden değil ama zamandan tasarruf ediyorum :)çelebinin yorumunu okuyunca o da gayet mantıklı geldi evet ya bence de :)

 8. sevgili nedukun kulakları çınlasın,bu katlamayı bize ilk o yazmıştı biz de üzerene bir yığın geyik çevirmiştik.tabii çoğunuz neduku tanımıyorsunuz.tanıyanlar el kaldırsın bakayım,embiiiir,sesiiii,semyıllll nerdesiniz?

 9. beni çağırmamışsın ama nalan abla el de bulamadım zaten parmak olur mu neduk ablaya sevgiler

 10. ben de ben de:))annemlerde modaydı bir ara bu poşet katlama. her poşet lazım olup açmaya uğraşırken söyleniyordum. artık vazgeçtiler.açmak çok sinir ve vakit alıcı. ben dolap kapağının içine monte ettiğim ikea poşetliğime tepiyorum, huzurr buluyorum.

 11. Bakıyorum çoğunluk bu katlamayı biliyor veya bir zamanlar öyle yapıyormuş. Süslü poşet torbaları yokken ben de böyle muska gibi katlıyordum ama artık elimde ip gibi sarıp ucunu içine sokup poşet torbasına tıkıyorum.

 12. bende ucundanda olsa tanımaya yetişmiştim:)bende bazen böyle katlar bazen buruştururum.ruh halime göre yani:=)

 13. Bende parmak kaldırıyorum elbette. Yumurta sanatını sevdiren insan bana. Okuyordur belki, hürmetler neduk abla.Hayatta oturup bir poşeti öyle katlayamayacak kadar sabırsız, tez canlı bir insanım. Kendi diktiğim kırmızı kırmızı poşetliğimin içine buruşturup basarım:)))))

 14. Nalan ablacım poşeti görünce aklıma Nedret ablacım geldi ve o çalışmanın altına yazılan eğlenceli yorumlar nasıl unutulur. Nedret ablamız nam-ı değer Neduk şimdi kendini keçe yapımına adadı:) Okuyorsa kocaman öpüyorum.

 15. Bende el kaldırıp sevgiler gönderiyorum:))Poşetleri katlamıyorum ve hiçççç sevmiyorum.

 16. amaniinnn ne güzel yorumlarıma bakın!!!!şahsen bende katlamıyorum bunları zoruma gidiyor elime sarıyorum bende banuca gibi yapıyorum ama anneannem çok titiz insandır dolabında bir kutusu var içine bütün poşetleri tek tek katlayıp koymuş.neduk ablayı ben tanımıyorum o kadar eski değilim burda ama neduk ablaya saygılar yorumlardan önünde ceket iliklenecek biriymiş gibi geldi bana…böreğe benzeme konusunda haklısınız üstüne susam-yumurta süresim gelir benimde:))))

 17. anneannenin bunu yapmasından daha önemli birşey var;senin bunun kıymetini bilip değerlendirmen.görmen. ben senin bu yaptığını akşama kadar kaç kere yapıyorum.kimse fotoğrafını çekip göndermiyor. üstelik 10 senedir yaparım bunu. hiç de üşenmem valla ..karınca gibiyimdir.of demem.. ama senin gibi ,bunu anlayacak zerafet ,değerlendirecek yürek ……daha önemli. otur 10…:)

 18. çoksaol polyanna abla zaten isminizden pozitif biri olduğunuzu anlamamak mümkün değil:))not:bu aralar 10 a çok ihtiyacım varr :((verdiğiniz için saolun:))))

 19. bu pazar sınav var. ama kızım dedi ki onun sınavı farklı olabilir o lise de okuyor dedi. dediği doğruymuş. senin sınav ne zamansa başarılar dilerim.

 20. Buradayım ööretmenim :)hiç hatırlamazmıyım… keşke eski yazılar silinmeseymişdeşimdiki arkadaşlarımızda faydalansalardı:)))Ahhh nerde o eski günler :)))poşetlerimi genelde vaktim varsa bu şekilde katlıyorum.ama çöp filan koyacaksam veya poşetlerim yerlere değmişsehiiç katlamıyorum. onların zaten yeri ayrı hemen sıkıştırıveriyorum :)))

 21. polyanna ablacım ben açık liseye gidiyorum(lise 2) benim sınav 16-17 ocakta :))) daha var yaniii…semyıl abla eski sohbetlerin içinde olmayı çok isterdim bende….

 22. Aslında eski halim olsa oturur naylon torbalarımı katlamaya başlardım. 2-3 tane katladıktan sonra sıkılır yine teperdim torba torbasının(!) içine hepsini.Ama artık naylon torba almıyorum sevgili arkadaşlarım. Size de tavsiye etmiyorum. Bez çantalarım ve kendi ördüğüm hatta burada paylaşma fırsatı bulamadığım filelerimi yanımdan ayırmıyorum. Yer de kaplamıyorlar zaten.Paylaşım çok güzel, çok beğendim. Paylaşan arkadaşıma teşekürü borç bilirim. Ancak ben bunu bez torbalarıma uygulayacağım.Çocuklarımıza bırakacağımız Dünya için, artık yorgun düşmüş doğa için biraz sağduyu, birazcık fedakarlık lütfen. Konuyla ilgili oturup ağlayasım var ama, neyse…Rica ediyorum şu siteye girin. Siteyle gönül bağı hariç hiçbir organik bağım yoktur. http://www.pazarfilesi.blogspot.com

 23. er1403 ben zaten her fırsatta bu poşetleri protesto için asileşirim.linkini verdiğin siteyi biliyorum daha önceden incelemiştim çok yararlı olduğunu düşünüyorum ama takıldığım bir nokta varki çöpler…onları neye atacağız yoksa bende bez torbalardan yanayım:((((nalana abla neduk ablam linki almış sanırım bloguma yorum bıraktı beni izlemeye almış saolsun:))))

 24. Rosamary,bvlogunun linkini hesabım+değiştir+imza bölümüne yazarak tıklandığında çıkacak hale getirebilirsin.sevgiler

 25. er1403 verdiğin linke gittim hatta bir yazı yazdım diyerek buraya yorum yazdım,orada sana teşekkür ettim diye yazdığım yorum yayımlandı diye göründü ama ortada yok tekrar yazdım.yazıma da bkz.

 26. Sevgili Rosamary’cim hassasiyetin için teşekkür ederim. Çöpleri nereye atacağımız konusu çevre konusunda duyarlı birçok arkadaşımız için sorun gibi görünüyor. Ama aslında çözüm çok kolay :) Koroplast ve Bioplast markalarının ürettiği çöp poşetleri doğa ile dost, doğada kolayca çözünebilen malzemeden yapılıyor. Dolayısıyla tek yapacağımız şey aldığımız çöp poşetine dikkat etmek. Aslında çöpleri ayrıştırmakla ilgili de uzun uzun konuşulabilir. Ama ne yazık ki apartman görevlileri, çöp toplama görevlileri ve daha da önemlisi belediyeler bizim ayrıştırdığımız çöplerin hepsini birlikte toplayıp yığdıkları için gerek yok elimi ve çenemi yormama.Sevgili Nalan ablam :) Çok ama çok teşekkür ederim. Niye? Tam da motivasyonumun resetlenmeye yaklaştığı bir zamanda bana verdiğin destek için. http://www.pazarfilesi.blogspot.com ile dediğim gibi hiçbir organik bağım yok, sadece gönül bağım var. Bu blogu yapan arkadaşımız İpek(İbeking). Bunu benden önce yapmış olduğu için çok mutlu oldum. Bir kişiye dahi bir gün önce ulaşabilmiş olması bile bizim gibi bir azınlık için kardır :(Blogunda benim de adıma yer verdiğin için bir kez daha teşekkür ederim.Bir kişiyi dahi doğayla dost olmaya ikna edebilirsek ne mutlu bize :)

 27. bilgilendirme için saol er1403:))polyanna abla ben yani anladım söylediklerini daha haftasınu açıkilköğretimlilerin sınavı varmış ben bilmiyordum:)bizimkinin tarihleri farklı oluyor bende diyorum normal okula gitmediğimi biliyordu acaba ne sınavı diyordum ki şimdi anladım:))))başarı dileklerin için çok saol:))))

 28. bende katlamaya sabredemeyip poşet torbasına tıkıştıranlardanım:)katlasam dahi iki gün sonra hepsini geri açarım sanırım.İstediğim büyüklükte poşeti bulmak için…Ama poşet torbalığına koymadan düzenleme yapmak isteyen arkadaşlar için güzel bir paylaşım