Prens ve prenses bebek takı yastıkları

-

kece-prens-bebek-taki-yastigi
Şenay Hanım’ın doğacak oğlu Ömer bebek için de kocaman, tam 65 cm’lik boyunda keçe prens şeklinde bebek takı yastığı diktim. Lüks bebek odası konseptleri için hazırlanan bu prens ve prenses takı yastıkların dikiş fikri ilk bana ait olduğu için çok şanslıyım :) Bu model mavi, beyaz ve su yeşille altın renklerde tasarlanmıştır. İlk diktiğim prens yastığım (Yeliz Hanım için) açıkçası içime tam olarak sinmedi, müşterim beğense de… Oysa bu yeni model prensimde kıyafetin üzerine en şık altın işlemeli aplikeleri dkilerek ve en kaliteli taşlı incili broşları kullanılarak kıyafetin ve altın kesesinin süslemeleri tamamlanmış bulunmaktadır.

kece-prens-bebek-taki-yastigi-1
Bu prens yastık 65 cm boyunda ve resimlere rağmen hala ürünün 25-30 cm’lik olduğunu zanneden müşteriler var :) Örnek mi? Mesela bu yastıkları görüp prens ve prenses için Aralık ayına sıraya giren Merve Hanım prenste gördüğü altın kesesini az biraz büyük dikmemi rica etti, ebat olarak da 10×10 cm diye talimat verdi, oysa ben resimdeki kesesin tam 17×15 cm olduğunu söylediğimde Merve Hanım çok şaşırmış ve prensin 25 cm kadar büyük olduğunu sandığını dile getirmişti bana :) Oysa bu prens de ve Ömer bebeğin ablası Zeliha için diktiğim prenses yastık da 65 cm ebatındalar.

kece-prens-bebek-taki-yastigi-2
Yastığım tüm detayları elyaf dolgulu olarak dikildi, çizmeler incili broşlarla tamamlandı.

altin-kesesi
Tasarladığım altın takı kesesi ekru kumaştan dikildi; altın işlemeli aplikesi, püskül, kordon ve incilerle tamamlandı.

kece-prens-bebek-taki-yastigi-3
Prensin ebatı belli olsun diye kanepedeki yastıkların yanında da çekim yaptım, kanepe yastıklar 40×40 cm’dir.

kece-prens-bebek-taki-yastigi-4
Prensin apoletli kıyafetini yeni tasarladım.

keceden-bebek-taki-yastiklari
Blogum

Bir cevap yazın

Avatar photo

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com